Година пам’яті Героям Небесної Сотні

18 лютого, 5 років тому, в Україні розпочався найтрагічніший етап Революції Гідності. Тримісячне протистояння демократії та волі проти тиранії завершилося драматичними розстрілами людей з дерев’яними щитами. У період 18-21 лютого 2014 року в центрі Києва загинули близько ста осіб, кілька десятків зникли безвісти, більше тисячі дістали поранення, а сотні – були заарештовані та піддані тортурам.

Українці та світ на три дні застигли перед екранами телевізорів, не вірячи власним очам. Просто на вулицях столиці лежали тіла, центральні вулиці перетворилися у згарища, повсюди крики і розпач.

Для припинення свавілля державних органів зранку 18 лютого 2014 року протестувальники організували ходу до Верховної Ради України, яка отримала назву “Мирний наступ”. Громадяни вимагали від влади рішень для виходу з кризи і врегулювання ситуації в країні, насамперед обмеження повноважень президента України шляхом внесення змін до Конституції України. Працівники міліції, діючи за вказівками керівництва правоохоронного органу, спільно з “тітушками”, грубо порушуючи чинне законодавство, застосовували надмірне насильство і, використавши вогнепальну зброю, вчинили жорстокий силовий розгін ходи.

Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 21 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 84 особи, після 21 лютого – ще 18.

Хвилиною мовчання та спільною молитвою пом’янули Героїв Небесної Сотні під час години пам’яті «Небесна Сотня: боротьба заради майбутнього», яка відбулася 18 лютого в центральній районній бібліотеці. Студенти гр.ТБ-11 Надвірнянського коледжу НТУ уважно слухали ведучих: завідувача відділу обслуговування користувачів Надію Мартинюк, бібліотекаря Тетяну Ковш та бібліографа Тетяну Гавриленко, які немов перегорнули перед присутніми ті трагічні сторінки української державності. Не залишив нікого байдужим переглянутий фільм «В пам’ять Небесній Сотні». Зацікавила присутніх розгорнута в читальній залі виставка-інсталяція «Янгольська варта України».

Вірші, присвячені пам’яті полеглим на Майдані, читали студенти коледжу Святослав Галайчук, Ліля Пирожук, Роман Гаврильчук. В своїх виступах класний керівник Тетяна Федак, читач бібліотеки Олександр Бурмей та директор ЦРБ Галина Волошин наголосили про важливість гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України. Їх подвиг – приклад великої громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави.

Минуло п’ять років з тих кривавих днів, коли загинули мирні протестувальники Майдану, які стояли за те, щоб Україна існувала, за те, щоб Україна була незалежною, вільною, за право розмовляти рідною мовою, за право підняти жовто-блакитний прапор, за кожного з нас. І зараз боротьба не припинилася, вона триває на східних рубежах нашої держави, де новітні герої захищають територіальну цілісність України від московського окупанта ціною власного життя.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.