Літературний глобус

У кожній країні існують свої книжкові перлини, які мають історію написання та видання. Вони допомагають зрозуміти оточуючий світ, відкривають небачені обрії та пробуджують мрії, розкривають таємниці добра і зла, збагачують знаннями. «Письменник, створюючи твори, виконує тільки частину роботи, сподіваючись, що читач прийме подальшу участь у його розумовій діяльності» (Й. Гете).

Книжки важать мало, якщо їх не гортають, якщо читачі знову і знову не оживляють їх силою власної фантазії. Отже, знання головних відомостей, пам’ятних моментів із біографій авторів та обставин народження його твору дають підставу для більш глибокого прочитання самого твору.

Надвірнянська районна бібліотека пропонує найвідоміших письменників – ювілярів світової літератури, що відзначають ювілейні дати цього року.

Джеро́м Де́від Се́лінджер

(1січня 1919 — 27січня 2010) — американський письменник прозаїк. Найзагадковіший письменник ХХ ст. Серед його найвизначніших творів — роман «Ловець у житі» (1951), що мав значний вплив на суспільство Америки. Останній світ твір – повість «Хепворт 16,1924» опублікував у журналі «Нью-Йоркер» 1965 р., після чого «замовк» більше ніжна 40 років. Незважаючи на своє мовчання Селінджер , і досі залишається одним із найпопулярніших письменників, його книги постійно перевидаються величезними накладами.

Муракамі Харукі

(12січня 1949) — сучасний японський письменник і перекладач. Його твори перекладені 16-ма мовами світу. В даний час Харукі Муракамі вважається відомим письменником Японії. Він є лауреатом літературної премії «Йоміурі». Письменник зізнавався, що романи виходили досить часто, практично щороку, проте перечитувати їх він ніколи не прагнув. 2009 року на продаж в Японії був виставлений роман «1Q84», який розлетівся за день.

Е́дгар А́ллан По

(19січня 1809 — 7жовтня 1849) — американський письменник, поет, есеїст, драматург, літературний редактор і критик, один із провідних представників американського романтизму. Найбільш відомий своїми макабричними (в стилі жахів) і містичними оповіданнями.

Едгар По був одним із перших американських професіоналів короткого оповідання (новели) і засновником детективу. Шанований за внесок у народження жанру наукової фантастики. Він був першим відомим американським письменником, який намагався заробляти винятково творчістю — тому упродовж життя По потерпав від матеріальної скрути.

Ґо́тгольд Ефраїм Лессінґ

(22 січня 1729-15 лютого 1781) — основоположник німецької класичної літератури. Писав байки в прозі, драматичні твори, критичні твори.

Видатний письменник, критик, теоретик реалізму в літературі і мистецтві, безстрашний борець проти політичної і церковної реакції свого часу, Готхольд Ефраім Лессінг втілив у собі кращі риси тієї гуманістичної німецької культури, на спадщину якої спираються демократичні сили німецького народу.

Про значення Лессінґа для німецької літератури чудово сказав Й. В. Гете: «Така людина, як Лессінґ, необхідна для нас, оскільки він великий саме завдяки своєму характеру, завдяки своїй твердості. Настільки ж розумних і освічених людей багато, але де знайти такий характер!».

Ві́льям Сомерсе́т Мо́ем

(25 січня 1874-16 грудня 1965, ) — англійський дипломат, більш відомий в світі як письменник та драматург.

Виступав як драматург, романіст, новеліст і критик. Сам Моем називав себе одним із провідних письменників другого розряду. Моем досягнув значної популярності та визнання за притаманну йому майстерність оповідача, правдивість, відточеність літературної форми, заснованої на принципі простоти, дохідливості та милозвучності.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.