Презентація книг Івана Пилип’юка

27 лютого в бібліотеці Надвірнянського ПТУ № 11 для учнів відбулась зустріч з членом літературної студії «Бистрінь», краєзнавцем Іваном Пилип’юком та презентація його книг «Боротьба за Україну», «Усмішки діда Івана» та «Зворотний бік медалі». Автора і його книги представила модератор зустрічі завідувач відділу краєзнавчої літератури центральної районної бібліотеки Раїса Грушецька.

Іван Пилип’юк розповів про свою творчу працю над книгами, участь мешканців села Фитькова у боротьбі ОУН-УПА в 1942-1951 рр., прочитав уривки з книг, гумористичні та ліричні вірші, відповів на ряд запитань присутніх та спілкувався з учнями та викладачами ПТУ.
13 січня цього року Іванові Пилип’юку виповнилось 90 років. Він – патріот, активний член «Просвіти».

Народився 1929 року в селі Фитькові у багатодітній родині, де й провів дитячі та юнацькі роки. 14-річним юнаком Іван Пилип’юк став членом, а згодом і керівником станичної підпільної юнацької ОУН у Фитькові(1943-1945 рр.), псевдо «Грім». Навчався у Станіславському вчительському інституті (1941-1951рр.). В’язень радянської каральної системи (1952-1953рр.). У 1950-х роках учителював, працював завучем семирічної та середньої шкіл у Фитькові. Із початку 1960-х по 1980-ті роки – організатор і керівник технічної служби контролю й автоматизації технологічних процесів нафтопереробки й нафтохімії Надвірнянського нафтопереробного заводу. Закінчив Львівський політехнічний інститут. Автор науково-технічних статей, технічних розробок і винаходів.

В 2017 році видав книгу «Боротьба за Україну» про боротьбу ОУН-УПА у с.Фитькові та національно-суспільне життя села в другій половині 20 та початку 21 століть. В 2018 році надруковані ще дві книги – «Усмішки діда Івана» – гумор, сатира, лірика та «Зворотний бік медалі» – анекдоти, афоризми.

Іван Пилип’юк подарував книги для користувачів ЦРБ та бібліотеки ПТУ. Присутні подякували автору за цікаву розповідь та побажали йому міцного здоров’я, творчих успіхів, нових книг та презентацій.

Коментарі та повідомлення в даний час відключені.

Коментування вимкнуто.

-->