Слава і трагедія Карпатської України

15 березня 1939 року Карпатська Україна на чолі з Августином Волошиним проголосила свою державність, заявивши на весь світ, що саме з неї почнеться відродження Соборної України.
В ті далекі роки, в двадцятиріччя після розгрому Української Народної Республіки, Закарпаття стало центром боротьби за відновлення української держави, де на весь світ залунав заклик до українців єднатися під синьо-жовтим прапором свободи, а до іноземних держав – поважати право українців на самовизначення.

Три дні, в пекельних боях з фашистською Угорщиною, стійко захищали карпатці свій суверенітет, але сили були нерівні.

Чи був шанс у Карпатської України вистояти? Навряд чи: фашистська Німеччина, Угорщина, Польща, СРСР мали на неї свої плани. Але та стійкість і героїзм захисників Карпатської України заслуговує на те, щоб сьогодні, через вісімдесять років віддати шану їм та пригадати той запал, ту гарячу готовність українців стати державою або загинути.

19 березня в читальній залі ЦРБ відбулася година історичної пам’яті “Слава і трагедія Карпатської України”, на яку завітали учні 8-А класу Надвірнянської ЗОШ №2 під керівництвом свого наставника Любою Дуфенюк. Працівники бібліотеки, немов перегорнувши сторінки історії, розповіли про ті героїчні і трагічні події української державності. Присутні наче перенеслися в минуле, переглянувши відеофільм про Карпатську Україну, а також ознайомилися з книжковою виставкою “Карпатська Україна: боротьба за державність”.

Українська держава в горнилі боротьби за свою незалежність і свободу втратила, і втрачає сьогодні, кращих своїх синів і дочок та герої не вмирають – в пам’яті людській вони житимуть завжди.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.