«Гордість села»

Багатство кожного села – в його людях. В кожному селі нашого краю є особистості, які вирізняються з-поміж інших своїм талантом, хистом, активною громадською чи іншою діяльністю. З метою поширення інформації про відомих людей, їх таланти, виховання поваги до них протягом року з ініціативи організаційно-методичного відділу центральної районної бібліотеки книгозбірні району реалізовують загальносистемний корпоративний проект «Гордість села». В ході реалізації проекту бібліотеки заручаться підтримкою партнерів, створять ініціативні групи, будуть збирати інформацію про відомих односельчан, формувати порт фоліо, фото колажі, проведуть заходи з метою вшанування достойників.

Справжньою гордістю селища Битків є Олександр Букатюк, з яким 19 квітня в селищній бібліотеці-філії відбулась респект-зустріч. Модератори заходу -завідувач бібліотекою Марія Лавринович, Таня Брайк та Надя Тимчук тепло представили Олександра – відомого поета, члена НСПУ, журналіста. Попри свй ще молодий вік (34 роки) Олександр – успішна, творча людина, керівник літературної студії “Бистрінь” ім. Нестора Чира, засновник та ініціатор “БІДЕНКО-ФЕСТу”, засновник Мистецького руху “МІТ”, активіст Майдану, учасник “Спільноти св. Егідія”. Працює кореспондентом “UA: Карпати”.

Друкувався в різних виданнях, антологіях, його поезії перекладені білоруською мовою. Автор збірок поезій «Мадонна Майдану» та «Мадонна Миру». Організатор, співорганізатор та модератор багатьох мистецьких та патріотичних заходів, конкурсів тощо. Творче кредо Олександра: «писати – це дихати, дихати – це жити, жити – це любити». Має відзнаки: лауреат Івано-Франківської міської премії імені Івана Франка у номінації «Література» за поетичну збірку «Мадонна Майдану (очікування Різдва)», лауреат фестивалю поезії «Підкова Пегаса» (2018). У 2019 р. здобув Стипендію Президента України для молодих письменників і митців.

Зустріч була невимушеною, цікавою. Олександр багато розповідав про свою творчість, літературну студію «Бистрінь», роботу, ділився планами на майбутнє, відповідав на численні запитання, читав свою поезію, а також слухав як її декламують юні битьківчани Віталій Госедло, Марія Ломпас, Юля Бойчук, Богдана Худак, Настя Тимчук. Про свого учня тепло відгукнувся колишній заступник директора школи Василь Ломпас. Завідувач бібліотекою зауважила, що поет Олександр Букатюк у своїй творчості говорить про добре і вічне, те, що має визначати цей світ і Україну. Присутні висловили свою повагу Олександру, побажали йому нових творчих злетів.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.