День пам’яті та примирення

8–9 травня Україна вшановує День пам’яті та примирення і 74-річницю Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У ці дні важливо пам’ятати про непересічну роль українців у перемозі Об’єднаних Націй у Другій світовій війні, висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ці роки.

В читальній залі центральної районної бібліотеки розгорнуто книжково-ілюстративну виставку-вшанування «Їх подвиг палає безсмертним вогнем». Серед матеріалів, представлених на експозиції книги: «Війна і міф. Невідома Друга світова 1939-1945 рр.», «Безсмертя. Книга пам’яті України 1941-1945», історичні нариси «Україна у другій світовій війні», «Україна в полум’ї війни», Книга пам’яті України «Подвиг навіки», «Україна. Віхи історії», «Атака. Героїчна композиція» (Сповіді. Дивізи. Застереження та заповіти лицарів «Золотої зірки», «Україна і Німеччина у Другій світовій війні» і ін. Інформація, представлена в експозиції, висвітлює причини виникнення Другої світової війни, відтворює широку панораму подій від початку війни в 1939 році до капітуляції нацистської Німеччини.

Жива пам’ять про такі події є застереженням для будь-якої країни, наочним аргументом на користь збереження незалежності, громадянського миру, єдності та злагоди у суспільстві, а також запобіжним фактором від можливості повторення подібного сценарію.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.