День Європи в Україні

З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи, відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.

Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана. 9 травня 1950 року міністр закордонних справ Франції Робер Шуман звернувся до лідерів європейських країн із пропозицією почати процес об’єднання Європи. Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.

Рішення щодо відзначення 9 травня Дня Європи в Європейському Союзі було прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані.
День Європи – це день, коли всі європейські країни вшановують спільні цінності та інтереси: волю слова, демократію, незалежність, рівність

Відзначення Дня Європи в Україні – це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи, формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України, ознайомлення якомога ширшого кола громадськості з європейським стилем і рівнем життя.

В цей день в Україні проводяться круглі столи, конференції, різноманітні культурно-розважальні, інформаційні та інші публічні заходи, направлені популяризацію європейських демократичних цінностей та європейської інтеграції серед громадськості, особливо молоді.

16 травня, в рамках проекту «Все про Європу в пунктах європейської інформації», що реалізовується в центральній районній бібліотеці, відбувся пізнавальний мультимедійний екскурс “Європа без кордонів”, під час якого учні 8-го та 10-го класів Надвірнянської ЗОШ№2 разом із своїми наставниками Іриною Синоверською та Уляною Василенко, мали можливість, у цікавому форматі та дружній атмосфері, долучитися до пізнання європейських цінностей, дізнатися більше про євроінтеграцію, побачити й відчути мультикультурне різноманіття дружньої Європи. Учні переглянули цікаві відеоролики про Європейський Союз. Ведучі екскурсу Соломія Гуцуляк , Микола Григораш та координатор ПЄІ бібліограф Тетяна Гавриленко провели захоплюючу екскурсію країнами Європи, під час якої школярі дізналися про географічне положення країн, історію, національні та культурні традиції деяких з них.

Під звуки Гімну Європейського Союзу, учасники заходу провели парад прапорів держав-членів ЄС.

Багато цікавої і корисної інформації одержали учні: ознайомилися з символікою, традиціями, історичними місцями, пам’ятками культури та мистецтва країн Європейського Союзу. Переглянули також тематичну книжкову виставку, виставкові матеріали на якій акцентували увагу на геополітичному розташуванні держав, спільній історії, особливостях європейських націй та культур.

Україна – це Європа, тому формування “європейської свідомості” та відчуття “громадянина Європи”, усвідомлення серед молодих українців своєї приналежності до Європи є особливо важливим і необхідним сьогодні.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.