Літературна година до 90-річчя Романа Іваничука

15 травня з учнями 9-Б класу Надвірнянської ЗОШ № 2 було проведено літературну годину «Невтомна праця задля історичної пам’яті», присвячена 90-річчю від дня народження українського письменника, лауреата Національної премії ім. Т.Шевченка, Героя України, нашого краянина Романа Іваничука.

Про його життєвий і творчий шлях розповіла завідувач відділу краєзнавчої літератури центральної районної бібліотеки Раїса Грушецька, яка ознайомила учнів із книгами Романа Іваничука: «Мальви», «Вода з каменю», «Четвертий вимір», «Журавлиний крик», «Вогненні стовпи» та ін., а також зачитала уривки з цих творів.

У творчому доробку відомого письменника близько 15 історичних романів і повістей, в яких він намагається заповнити білі плями в нашій історії, розповідає про видатних діячів України минулих років.
Роман Іваничук народився 27 травня 1929 року в с.Трач на Івано-Франківщині в родині вчителя. З дитинства багато читав. Навчався в Коломийській гімназії. Вступив на геологічний факультет, згодом стає студентом філологічного факультету Львівського університету, але через небажання вступити до комсомолу, його виключили з університету. Після служби в армії, в 1953 році, поновився у Львівському університеті.

Свою першу новелу «Скиба землі» опублікував в 1954 році в студентському альманасі Львівського університету. В 1958 році вийшла перша збірка новел «Прут несе кригу». Роман Іваничук працював редактором у відділі прози журналу «Жовтень». Він є автором багатьох романів, повістей: «Черлене вино», «Орда», «Манускрипт із вулиці Руської», «Шрами на скалі» та інші. Він був депутатом Верховної Ради І–го скликання, очолював Львівську філію Товариства рідної мови.

Помер на 88-му році життя.

Завідувач шкільної бібліотеки ЗОШ № 2 Любов Андрійович ознайомила з повістями Романа Іваничука «Місто» та «Сьоме небо». Учні переглянули відеофільм про письменника, а також ознайомились із книжковою виставкою «Роман Іваничук- видатний творець української історичної прози».

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.