Літературна година до 80-річчя Ігоря Калинця

30 липня в читальній залі ЦРБ відбулась літературна година “Будитель національного відродження”, присвячена 80-річчю з дня народження дисидента, шістдесятника, засудженого тоталітарною совєцькою системою, відомого українського поета Ігоря Калинця. Завідувач відділу краєзнавчої літератури ЦРБ Раїса Грушецька розповіла про нелегкий життєвий і творчий шлях поета, а також ознайомила присутніх із збірками його поезій та читала його унікальні вірші.

Народився поет Ігор Калинець 9 липня 1939 року в Ходорові на Львівщині. Навчався у Львівському університеті на філологічному факультеті. Вихований у патріотичній сім”ї,  у 1941 році у тюрмі НКВС був закатований його вуйко, а через 30 років йому і його дружині довелося побувати у тій же тюрмі. Після закінчення університету працював в обласному архіві. У 1966 році вийшла перша збірка поезій “Вогонь Купало”. Влітку 1972 року вслід за дружиною Іриною, з обвинуваченням в антирадянській агітації та пропаганді, був заарештований і Ігор Калинець. Покарання відбував в Пермських таборах суворого режиму. Мучився, але не каявся, залишався Людиною – поезія допомогла вистояти. Після заслання  працював у Львівській науковій бібліотеці ім. В.Стефаника.

Його поетичний доробок становить 17 поетичних збірок, що згруповані у двох циклах “Пробуджена муза” і “Невольнича муза”. Лауреат премії  імені Т.Шевченка, В.Стуса., Міжнародної премії ім. І.Франка, премії  ім.. Г. Сковороди. Почесний доктор Львівського національного університету ім. І.Франка. У 2016 році відмовився від ордену Ярослава Мудрого ІV ступеня на знак протесту проти зросійщення України. Пише вірші для дітей, автор книги “Знане і незнане про Антонича”.

Присутні з цікавістю переглянули відеофільм “Невольнича муза” Ігоря Калинця.”

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.