Історичний портрет

29 липня в читальній залі ЦРБ відбувся історичний портрет “Творець декалога українського націоналіста”, присвячений 115-й річниці з дня народження учасника визвольних змагань, ідеолога ОУН, публіциста Степана Ленкавського. Про життя і діяльність одного з засновників ОУН та її авторитетного ідеолога, послідовника Голови проводу ОУН Степана Бандери, автора і талановитого редактора книжкових видань, творця “Декалога українських націоналістів” розповіла завідувач відділу краєзнавчої літератури ЦРБ Раїса Грушецька. Вона також ознайомила присутніх з працями Степана Ленкавського, які увійшли до книги “Український націоналізм”.

Народився Степан Ленкавський 6 липня 1904 року в с.Угорниках (тепер адміністративно належить до м.Івано-Франківськ). Дитинство його пройшло в с.Фитьків, де батько Володимир Ленкавський був священиком. Закінчив українську гімназію в Станиславові, навчався на філософському факультеті Львівського університету, у Високій торгівельній школі Кракова.

Степан Ленкавський – провідний член Спілки Української Націоналістичної Молоді(СУНМ), член УВО, учасник І Конгресу Українських Націоналістів та співзасновник ОУН, секретар Крайової Екзекутиви ОУН на Західноукраїнських Землях та референт ідеологічної реферантури, автор “Декалогу українських націоналістів”. Був керівником Інституту націоналістичної освіти, а також учасником проголошення Акту відновлення Української державності 30 червня 1941 р. у Львові. В 1931 році його заарештовано і засуджено польською владою на процесі “конгресівців” до 4-х років ув”язнення. В 1941 році був заарештований гестапо і ув”язнений до концтабору Аушвіц (Освєнцім). Після ІІ Світової війни – заступник голови Проводу і куратор Служби Безпеки, голова Проводу ЗЧ ОУН протягом грудня 1950 – квітня 1951 рр. та після вбивства Степана Бандери – у 1959-1968 рр., референт пропаганди Проводу ОУН у 70-х роках. Помер 30 жовтня 1977 р. у м.Мюнхені.

Учасники історичного портрету переглянули також відеофільм “Вшанування пам’яті Степана Ленкавського на Прикарпатті”.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.