Година духовності «Михайло Левицький – Митрополит Галичини»

3 вересня в ЦРБ відбулась година духовності «Михайло Левицький – Митрополит Галицький» з нагоди 245- річниці від дня народження нашого краянина. Про життєвий шлях і духовне життя найвищого ієрарха УГКЦ у своїй розповіді висвітлила завідувач відділу краєзнавчої літератури ЦРБ Раїса Грушецька.

Народився Михайло Левицький 25 серпня 1774 року в Ланчині у родині священика. Теологічну освіту одержав в духовній семінарії при церкві св.Варвари у Відні. На 24 році життя став священиком, а згодом працював професором Святого Письма у Головній семінарії у Львові. У серпні 1813 року був номінований  Єпископом Перемишльським.

Він відновив капітулу, підготував єпархіальний синод , що відбувся 1818року з постановою надати право парафіяльним школам викладати українською мовою. 17 серпня 1815 року австрійський імператор Франц І–й призначив Михайла Левицького Галицьким Митрополитом та Львівським архієпископом, а папа Римський затвердив це рішення 8 березня 1816 року. Як галицький Митрополит, а з 1848 року – Примас Галичини подбав про опіку греко-католицьких консисторій над українськими школами, про настанову українських катехітів по гімназіях і у Львівському  університеті. За заслуги перед Церквою Михайло Левицький був нагороджений Орденом Леопольда. Після 43 років нелегкої праці духовного глави українського народу 14 січня 1858 року Князь УГКЦ Михайло Левицький помер. Його поховано в Унівському  монастирі, поблизу Перемишля на Львівщині. Він присвятив своє життя служіння Богові і Україні.

Присутні під час години духовності переглянули відеофільм «Перший Кардинал УГКЦ Михайло Левицький».

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.