Мистецтво – це моє життя

В рамках проекту «Гордість села» завідувач Білозоринською сільською бібліотекою-філією Юлія Пилипчук провела зустріч з талановитою художницею, викладачем трудового навчання та образотворчого мистецтва місцевої ЗОШ Шпитко Богданою Миколаївною. Пані Богдана багатогранно обдарована особистість, вона розповіла про свій шлях в мистецтво, успіхи, здобутки, провела майстер-класи з піскової анімації, художньої обробки шкіри, з бісероплетіння разом з своїми учнями Христиною Пирожук та Дмитром Гавринюком.

Богдана народилась 6 квітня 1984 року в селі Каришків Барського району Вінницької області. Навчалась в Каришківській ЗОШ І-ІІ ступенів. В дитинстві було багато мрій, потім зрозуміла, що образотворче мистецтво – найголовніше захоплення в її житті.. Малювала постійно. Вчителька образотворчого мистецтва організовувала її персональні виставки на різні теми, дуже приємно було, коли дізналась, що ці роботи зберігаються до тепер.

В 1999 році закінчила школу і вступила до Барського педагогічного училища імені М. Грушевського на факультет «Образотворче мистецтво та художня праця». Вчителем не мріяла стати, але коли проходила педагогічну практику, зрозуміла, що з дітьми буде ціле життя. В живописі проявила себе також відмінно, за що вдячна своїй викладачці Надії Володимирівні Івановій.

В 2003 році закінчила училище і пішла на роботу в школу в Яворівському районі Львівської області. Там отримала свій перший досвід вчителя та класного керівника. Коли поверталась додому на Вінниччину, зустріла свого чоловіка, а в 2004 році перший раз побачила мальовниче село Білозорина.

У 2005 році вийшла заміж і пішла на роботу в Білозоринську школу вчителем образотворчого мистецтва та трудового навчання.
В 2010 році закінчила Прикарпатський Національний університет ім. В. Стефанника. В 2011році стала переможцем фахового конкурсу «Вчитель року», після якого почала професійно займатись пісочною анімацією, стіл для якої створив свекор Микола. В 2015 році нею була розроблена програма гуртка «Піскова анімація», яка затверджена грифом Міністерства освіти і науки України. Відтоді постійно приймає участь у конкурсах, виставках та різних заходах. В 2010 році брали участь у конкурсі: «Іграшка – сувенір», де із Надією Космірак представили розписаний камінчик «бобер» і здобули 2 місце в Україні. В 2015 році здобули із Софійкою Максімко друге місце в Україні у конкурсі, присвяченому Лесі Українці.

Пирожук Христина уже третій рік поспіль здобуває перші місця у районному та обласному конкурсі «Люби і знай свій рідний край» у номінації «художня обробка шкіри», в 2018 році вона здобула друге місце в Україні.

Постійно ділиться зі своїми колегами усім, що вміє; уже два роки перебуває у творчій групі вчителів області. В 2019 році спробувала себе у науковій роботі, де з вчителями авторської творчої майстерні в Івано – Франківську розробили наочно – методичний посібник по паперопластиці « Об»ємна паперопластика як засіб формування предметної мистецької компетентності учнів», який затверджено Міністерством освіти і науки України. За цю роботу їй було присвоєно звання «методист».

Пані Богдана каже: «Мистецтво – це моє життя, я вже не уявляю себе без фарб, пензликів чи олівців, ну і звичайно без дітей, яким можу передати свій досвід. Намагаюсь оволодіти всіма техніками, щоб було чим зацікавити дітей, і сама постійно малюю. Надзвичайно люблю графіку, захоплююсь бісером. Гердани люблю так, що була змушена навчитись їх робити. Бісер мене заспокоює. А природа, яка нас оточує, надихає. В моїй родині художників не було, але я надіюсь, що мої діти та учні візьмуть від мене любов до мистецтва».

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.