Презентація книги кулінарних рецептів «Як смачно і здорово варити»

10 жовтня оновлена зала міської бібліотеки для юнацтва гостинно приймала гостей, що завітали на презентацію книги кулінарних рецептів «Як смачно і здорово варити», серед яких членкині районного осередку Союзу українок, бібліотекарі, користувачі, шанувальники української автентичної кухні.

Презентували книгу, упорядковану і видану за проектом «Авторська кухня українська»,  автори ідеї Оксана Антонова,  Лариса Латипова, Алла Савченко (маркетингова діяльність проекту серед молоді) та ресторатор Наталія Гресько, яка на практиці використовувала рецепти із збірника.

Книга “Як добре й здорово варити” була мегапопулярною в 30-х роках XX ст., чотири рази перевидавалася в Коломиї під редагуванням часопису «Жіноча доля», головним редактором якого тоді була Олена Кисілевська. Вперше за 90 років її відновили і видали у видавництві «Богуславкнига», доповнивши  малюнками та  виділивши окремо деякі  особливості приготування. Книга рецептів «Як смачно і здорово варити» унікальна тим, що в ній є рецепти від читачок «Жіночої долі» з різних куточків України, а також переписи від відомих особистостей: Ольги Кобилянської, Ольги Дучимінської, Адольфіни Макогон (мами Ірини Вільде), Юлії Маркович (мами Дарії Цвек), а також рецепти, надіслані українками з Америки, Канади, Чехії .

На презентації говорили про жінок, що творили історію, але не забували про свою родину, плекали та передавали автентичні кулінарні рецепти від бабусі до онуки як в Україні, так і в еміграції. Про знакові жіночі постаті Ольги Кобилянської, Ольги Дучимінської, Ірини Вільде в українській історії та літературі розповіла старший науковий працівник Яремчанського музею етнографії Світлана Флис. Про духовний та культурний зв’язок поколінь, національну свідомість жіноцтва 30-х років минулого століття, зокрема про Олену Кисілевську, як прогресивну жінку, організаторку та референта Союзу українок в Коломиї в ті роки, говорила голова районного осередку Союзу українок Ольга Багрійчук.

На презентацію завітав парох с.Фитькова о.Микола Григорук, бабуся якого розповідала про Юлію Марковичеву  з Цуцилова. О.Микола ознайомив присутніх із старовинними переписами рецептів, які зберігаються в Музеї етнографії у Фитькові. Спогадами про пані Юлію Марковичеву та її доньку Дарію Цвек  поділилася вчитель історії та географії Цуцилівського НВК Тетяна  Плазинська.

На завершення – дегустація смаколиків, приготовлених за рецептами із книги «Як смачно і здорово варити».

Книга «Як добре і здорово варити» – провідник для подорожі в часі, що переносить  на 100 років назад, щоб заглянути в домівки наших бабусь і прабабусь та дізнатися, як вони жили, що готували, як подавали та дбали про здоров’я родини та збереження сімейного затишку.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.