Його покликання – мистецтво

Знайти своє місце в світі мистецтва – непросте завдання. Ярослав Лозинський своє місце знайшов.

У Верхньомайданській бібліотеці-філії разом з товариством «Просвіта» (голова Ярослав Свідрак) в рамках проекту «Гордість села» проведено мистецьку імпрезу «Майстер кольорового дивосвіту», присвячену Ярославу Лозинському. Ведучі Галина Токарук та Галина Костюк представили талановитого односельчанина, чудову людину. Ярослав Лозинський народився 20 липня 1963 року. У 1978 р закінчив місцеву восьмирічку, а згодом у смт Івано-Франкове Яворівського району Львівської області – ПТУ №14; далі продовжив навчання в в Івано-Франківському педагогічному інституті ім. В. Стефаника на художньо-графічному факультеті.

Хист до малювання, ймовірно, успадкував від діда Юрка, який займався художнім ткацтвом, а по- справжньому його талант розкрився в студентські роки. Після закінчення інституту повернувся в рідне село і плідно працює на мистецькій ниві. Діапазон його обдарування вражає – живопис, графіка, різблярство, витинанка, екслібриси, писанкарство, художня фотографія. Його твори хвилюють, в них глибоке мистецьке мислення, професійна майстерність.

Неодноразово брав участь в різних конкурсах, виставках, в тому числі влаштовував персональні, займав призові місця. Він активний в громадському житті району, села, бере участь в культурно-просвітницькому житті, в центральній районній бібліотеці функціонує постійно діюча виставка його фоторобіт та живопису.

У своєму виступі Ярослав Михайлович розповів про свій шлях становлення в мистецтві, згадав дитячі, юнацькі, студентські роки з притаманним йому почуттям гумору, підкреслив, що живе мистецтвом, яке дарує йому радість і гармонію, а по-справжньому особливою миттю в творчому процесі вважає ту, коли задум стає реальністю, бо мистецтво – це дія, а кожен крок – випробування на придатність.

Гарним доповненням до спілкування була мультимедійна презентація про життєвий, творчий шлях художника.
Творчість – це покликання, Божий дар, дар виходити за рамки свідомості та бачення фізичного світу, але це і важка праця. Бажаємо Ярославу гарного настрою, нових творчих успіхів!

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.