Остап Вишня – легендарний сатирик і гуморист

Легендарний письменник, сатирик та гуморист Остап Вишня народився на Полтавщині рівно 130 років тому. Людина унікальної популярності, мільйонних тиражів, твори якого знали навіть неписьменні.

Народився Остап Вишня (Павло Губенко), на одному з хуторів біля села Грунь Зіньківського повіту Полтавської губернії 13 листопада 1889 у великій родині, де було 17 дітей.

Майбутній письменник закінчив школу фельдшерів і 10 років віддав медицині. Але медицина не приваблювала молодого Павла. Він екстерном склав іспити на історико-філологічний факультет Київського університету. А коли надрукував свій перший фейлетон, про захоплення медициною нагадував лише нерозбірливий почерк.

Друкуватися почав у 1919 році під псевдонімом Остап Вишня. Ім’я взяв з “Тараса Бульби” свого земляка Гоголя. А Вишня – це його улюблене дерево. Рідні та близькі називали письменника Павлом, а псевдонім існував для роботи.

Всенародна слава сатирика дратувала більшовиків. У 1920-х роках письменника заарештували, як особливо небезпечного злочинця, за те, що служив у військах УНР і друкувався в есерівської пресі.

У 1933 році його заарештували знову, засудивши до 10 років позбавлення волі за “тероризм”. Нібито гуморист з друзями готував замах на партійного діяча Павла Постишева.

Серед українських письменників за кількістю проданих книг Остап Вишня посів друге місце після Шевченка. У 1921 році він написав два твори, а у 1923-му їх було вже 270. Тоді ж видав дев’ять збірників, а через п’ять років – 27!

Неймовірний талант і неймовірна людина. У постаті Остапа Вишні поєдналися внутрішня доброта і відчайдушність, патріотизм і співпереживання, ніжність і трагізм. Він пережив заслання і переслідування, смерть дружини і нерозуміння сина. Він усміхався і залишався вірним — собі, рідним і державі!

У відділі абонемент ЦРБ до уваги користувачів представлена книжкова виставка-диліжанс «Вишневий сміх дзвенить, сміється», з нагоди 130-ти річчя з дня народження Остапа Вишні.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.