Акція «16 днів проти насильства»

25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок. 10 грудня – Міжнародний день прав людини. В цей період міжнародна спільнота щорічно проводить акцію „16 днів проти насильства”. Тисячі громадян у більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада по 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства, створити соціальний простір, вільний від насильства.

З 25 листопада до 10 грудня акція„16 днів проти насильства” проводиться і в Україні.

Будь-які форми насильства (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини, але насильство в сім’ї є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. У більшості випадків протиправні дії проти когось із членів родини супроводжуються актами агресії, приниження та жорстокої поведінки. Подібні дії з боку насильника приводять до негативного фізичного, психічного та соціального стану здоров’я постраждалої особи. Як правило, найбільше страждають від сімейного насильства жінки та діти.

Що робити у випадку насильства в сім’ї? куди звертатися постраждалим? які є форми насилля? як протидіяти насильнику? – на теми цих та багатьох інших питань говорилося під час інформаційної години «Світ без насилля», яка відбулася в читальній залі центральної районної бібліотеки. Жінки, серед яких членкині районного осередку «Союзу українок», користувачі бібліотеки та бібліотекарі, взяли активну участь в дискусії на тему «Домашнє насильство: як захистити себе». Вірш Дорис Улендорф «Я отримала сьогодні квіти», присвячений жінці, постраждалій від насильства, зачитала бібліотекар Тетяна Ковш. Модератор заходу завідувач відділу обслуговування користувачів Надія Мартинюк запросила учасників зустрічі подивитися гостросюжетний фільм «У ліжку з ворогом», в якому розповідається про домашнє насильство над жінкою.

В нашому суспільстві переважає думка, що проблеми жорстокого поводження із членами сім’ї є внутрішньою проблемою цієї сім’ї і не потребує втручання суспільства, а тим більше держави. Але право на захист від насильства, особливо в сім’ї, є одним із найголовніших прав громадян та дітей зокрема, тому подібні заходи є приверненням уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків. Важливим напрямком попередження насильства в сім’ї та надання допомоги постраждалим від насильства є просвіта широкої громадськості та формування у громадян стійкого неприйняття насильства в будь-якій формі.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.