Година історії до Дня Соборності

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібранні було урочисто проголошено Злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. 22 січня 1919 року у Києві на Софіївській площі прозвучали такі слова:

«Віднині зливаються в одне віками відділені одна від одної частини України — Галичина, Буковина, Закарпаття і придніпрянська Україна — в одну Велику Україну. Виповнилися відвічні мрії, для яких жили і за які вмирали кращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна Республіка. Віднині український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу…»

21 січня 1990 року – на честь Акта Злуки відбулася одна з наймасштабніших акцій – Всеукраїнський Ланцюг Єднання. Від Софійської площі, вулицями Києва — на Житомир, Рівне, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Закарпаття – стали в живий ланцюг понад три мільйони українців, як символ духовної єдності людей східних і західних земель України та існування єдиної, соборної України.

Відзначаючи День Соборності України в читальній залі центральної районної бібліотеки відбулася година історії «Соборності дзвони святі», на яку завітали учні 8-А класу Надвірняської ЗОШ №»2 із класним керівником Л.Сутоцькою. З нагоди свята розгорнуто книжкову виставку-ракурс «Соборна. Вільна. Незалежна».  З цікавістю учні переглянули історичний фільм «День соборності України». Завідувач відділу обслуговування користувачів Н.Мартинюк, за допомогою слайд-презентації , розповіла учням про вікопомні події доби Української революції 1917-1921рр.  Вірш, присвячений Дню Соборності, прочитала бібліотекар Т.Ковш.

Соборність – це єднання всіх українців в єдину спільноту, ім’я якої – Україна. Це утвердження національної ідеї, усвідомлення себе частиною держави з тисячолітньою славною історією, це піднесення національного духу і патріотизму.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.