Година поезії до 65-річчя Богдана Томенчука

27 січня в читальній залі ЦРБ відбулась година поезії « Я до смутку чужого крило обпалив в диких пошуках слова і болю» з нагоди 65-річчя освітянина, поета Богдана Томенчука. На масовий захід завітали учні 8 класу Надвірнянської ЗОШ №1 з класним керівником, вчителькою зарубіжної літератури Галиною Умайло. Про життєві та творчі знакові роки у біографії поета, лауреата премії ім. В. Чорновола Богдана Томенчука розповіла завідувач відділу краєзнавчої літератури  ЦРБ Раїса Грушецька. Вона також ознайомила учнів з книгами автора та прочитала  його вірші.

Богдан Томенчук народився 16 січня 1955 року в с.Ценява Коломийського району. Навчався в Ценявській восьмирічці. Золотим медалістом закінчив Коломийську середню школу. В 1972 році стає студентом фізико-математичного факультету Івано-Франківського педінституту, який закінчує з відзнакою. Працював учителем математики у Пістинській,  згодом  у середній школі с. Ворона Коломийського району. У рідному селі Ценяві, де народився, його обирають директором школи. З 1990 року – на управлінських посадах. Наразі працює директором Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти.

 Довший час писав вірші «у шухляду» і тільки в 1993 році вийшла перша книжка «На паперті душі», яку видали його друзі. В 2002 році вийшла друга поетична книга «Сповідайтесь, мої тривоги» з переднім словом Степана Пушика. Через п’ять років світ побачила  збірка поезій «Німі громи». А згодом – такі книги поезій, як «Жінка з одного вірша», «Силуети. Постаті», «Ранкове місто пізніх ліхтарів», «Дві джезви». Твори Богдана Томенчука пронизані українським духом, щирістю, душевністю, тривогою і болем за майбутнє України. Він також є автором публіцистики «Він був Пророком у своїй Вітчизні»(про В.Чорновола). Нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня. Займає активну позицію і безпосередньо впливає на хід реалізації Програми реформування освіти.

Шанувальниця поезії Богдана Томенчука, вчителька Галина Умайло зауважила, що автор поезій – щирий патріот, його вірші – це справжня поезія, яка не залишає читачів байдужими. Його вірші, присвячені Україні, матері, подіям на сході України хвилюють і зворушують до глибини душі.

Присутні переглянули відео «Моє слово. Богдан Томенчук» та запис виступу Ігоря Гриника в Ямниці, де він виконує пісні на слова ювіляра.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.