Флешмоб до 80-річчя письменника, публіциста Яреми Гояна.

9 липня працівники відділу краєзнавчої літератури ЦРБ провели флешмоб « Рідного слова святе воскресіння», присвячений 80-річчю з дня народження нашого краянина, письменника, публіциста, мистецтвознавця, видавця, лауреата Шевченківської премії Яреми Гояна. Завідувач відділу краєзнавчої літератури Раїса Грушецька ознайомила зацікавлених людей з життям і творчістю письменника, знаного в Україні і світі видавця, колишнього директора видавництва «Веселка» Ярему Гояна, а також пропонувала їм переглянути книги, читала уривки та вірші з його книг.

На жаль, письменник не дожив до свого ювілею, 28 вересня 2018 року після важкої хвороби відійшов у вічність.

Народився 11 липня 1940 року в с.Долішнє Залуччя Снятинського району Івано-Франківської області. Закінчив Львівський державний університет ім.Івана Франка. Ярема Гоян – лауреат літературних премій ім. О.Пчілки, І.Огієнка, М.Черемшини, В.Стефаника. Він –автор книжок, повістей та оповідань «Вогні яворові», «Перстень Верховинця», «Рушники», «Славичі» . Ярема Гоян- автор понад 20 книг. Під осяйним крилом видавництва «Веселка» побачили світ його книги «Таємниця Лесикової скрипки», «Воскреснемо!», «Присвята», «Маестро», «Пророк», «Ластівка», «Портрет», «Світло з неба» та ін. Автор з великою любов»ю писав про великих синів і дочок України- Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесю Українку, Василя Стефаника, а також про Миколу Колессу, Василя Касіяна, Олену Кульчицьку, Олеся Гончара та ін. Книга «Ластівка» присвячена дружині Оленці і містить зворушливі вірші Яреми Гояна. Письменнику присвоєно звання «Заслужений діяч мистецтв України».

Надвірнянці знають Ярему Гояна як нашого краянина і колишнього очільника видавництва «Веселка», а деякі читали його твори і згадували зустріч з ним в бібліотеці, коли він приїжджав в Надвірну разом з поетом Дмитром Білоусом. Зацікавлені творчістю Яреми Гояна зауважили, що книги письменника ошатні, гарно оформлені і виявили бажання їх прочитати.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.