Вони напоєні прикарпатським духом і величчю Українства

В серпні святкують свої ювілейні дні народження  відомі особистості Прикарпаття : прозаїк, поет, фольклорист, громадсько-політичний діяч, академік Володимир Качкан, журналістка і поетеса Ольга Бабій, поет-гуморист Володимир Пушкар, письменниця Марія Влад та поет Ярослав Ярош.

Академік Володимир Качкан – неординарна, різнобічно обдарована лю­дина, невтомний трудівник, 11 серпня святкує славний ювілей – 80-річчя з дня народження. Він – автор понад 80 книжкових видань: монографій, художніх і документальних книжок, новел, оповідань, повістей, есеїв, романів, поезій, понад пів­тора тисячі публікацій у періодичних виданнях в Україні та за її межами. Назви його творів промовисті, яскраво образні – «Смерековий спів», «Житні дзвони», «Краси нев`януче пелюстя», «Чари Верховинської книги», «Світло високого дня,  ліричний роман у новелах «Небесія»  та ін. У його поетичній орбіті – збірки поезій «Кетяги Рибнянської осені», «Молитва опалого листя», «Вогонь твоїх очей»,«Тасьма літа». За свою діяльність одержав звання лауреата численних премій, нагороджений медалями та почесними званнями.

Ольга Михайлівна Бабій відзначає свій ювілейний день народження  14 серпня. Людина неспокійної вдачі, цілеспрямована і творча. Ольга Бабій – депутат багатьох скликань обласної та міської ради та провідний журналіст, працює як репортер, нарисовець, аналітик. Вона стояла біля витоків створення першого на Прикарпатті обласного телебачення «Галичина», яке 25 років очолювала. У творчому доробку також ліричні вірші і драматичні поеми. Авторка публіцистичних нарисів, драматичних творів, статей. Ольга Михайлівна – член Національної спілки письменників України, автор поетичних збірок «Мить на долоні» (1990), «Крізь простір і час» (2001), «Нерон» 2003, «Батурин» (2008, 2014). Лауреат обласних премій імені В. Стефаника, І. Франка та Б. Бойка, нагороджена орденом «За заслуги», має почесне звання Заслуженого журналіста України

7 серпня відомий прикарпатський гуморист, Заслужений артист України  Володимир Пушкар святкує свій 65-й день народження. Гуморески та жарти авторства Володимира Пушкаря вже давно стали не лише відомими на Прикарпатті, але і по всій Україні та в світі.

Не менш відомі на літературній ниві Прикарпаття письменники Ярослав Ярош та Марія Влад.

Поет, письменник, композитор і сценарист Ярослав Ярош 3 серпня відзначив би 70-річний ювілей, але травні минулого року його серце зупинилося.  Він є автором драми-хроніки «Горно пекельне (Степан Руданський)», п’єсу в листах і новелах «Біла лілія (Василь Стефаник та Ольга Кобилянська)», трагедію «Репресії», історичну драму у віршах «Топір помсти (Олекса Довбуш)», ліричну драму «Горда княгиня (Іван Франко та Юзефа Дзвонковська)», діалоги «Жіноцтво (Симпатії Івана Франка)», епістолярну драму «Дорогий хтосічок (Леся Українка і Ольга Кобилянська)», повість «Листи до мами» (про В. Стефаника), кілька п’єс-інсценізацій, зокрема, за творами М. Коцюбинського «Тіні забутих предків», «Утікачі» («Дорогою ціною»), І. Франка «На дні», «Не спитавши броду», «Лис Микита й Вовк Неситий», «Синій фарбований Лис», А. Головка «Серце болить від неправди» («Бур’ян»), Ганса Христіана Андерсена «Співцю потрібна воля» («Соловей»), кіносценарій художнього фільму «Ходить Довбуш…». Створив як композитор понад 20 пісень на вірші свої та інших поетів.  Лауреат премій імені Мирослава Ірчана, імені Михайла Старицького, імені Тараса Мельничука та імені Маркіяна Шашкевича (Канада)..

Марія Влад не дожила до свого 80-річного ювілею три роки. Народилася 25 серпня 1940 р. в с.Розтоки Івано-Франківської обл. Вірші почала складати в ранньому дитинстві. Друкувалася з 1950 р. Одержала вищу журналістську освіту. Член Національних спілок  письменників та журналістів України. Поезїі та статті друкувалися в багатьох країнах світу.  Була серед ініціаторів створення Жіночої громади РУХу, Спілки солдатських матерів. Автор поетичних збірок “Грають в дримби вітри”, “Живиця”, “Мелодії травня”, “Віно”, “Чиста злива”, “Час пробудження птиць”, “Мова полонин”, “Біла днина”, “Вірші та поеми”, а також етнологічної книги “Стрітеннє”. У 2000 р. вийшла книга новел релігійно-етичної тематики “Який цей світ”. В 2009 році дипломантка конкурсу “Коронація слова” за роман “Святий Йосиф Обручник”. Учасник багатьох вітчизняних і зарубіжних наукових, релігійних, літературних форумів і конференцій, автор публіцистичних радіопрограм.

Марію Влад нагороджено офіцерським Хрестом з мечами, орденом княгині Ольги III ступеня та журналістською відзнакою “Золоте перо”.

У краєзнавчому відділі центральної районної бібліотеки розгорнуто книжкову виставку-калейдоскоп, на якій представлено творчий доробок ювілярів. Запрошуємо ознайомитись!

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.