Літературна сильвета, присвячена 80-ти річчю письменниці Маріі Влад.

20 серпня працівники відділу краєзнавчої літератури ЦРБ біля бібліотеки організували книжкову виставку і провели літературну сильвету «Барвінкове слово Марії Влад», присвячену 80-ти річчю  від дня народження письменниці. Завідувач відділу крвєзнавчої літератури ЦРБ Раїса Грушецька розповіла про життя і творчість відомої краянки, яка неодноразово приїжджала  з презентаціями своїх книг до Надвірної.

На жаль, поетеса, журналістка, громадська діячка Марія Влад 14 вересня 2017 року на 77 році відійшла у вічність.

Народилась 25 серпня 1940 року в мальовничому гуцульському селі Розтоки на Косівщині. У 1968 році закінчила Львівський державний університет ім.І.Франка. Вчителювала в початкових класах у Снідавці, працювала у Косівській районній газеті. У 1970 році переїхала на Київщину, а згодом- до столиці. Працювала журналісткою в редакції газети «Літературна Україна», а також редактором газети    «Welkome to Ukraine». Член НСПУ з 1972 року, член НСЖУ з 1976 року. Марія Влад – автор поетичних збірок «Грають в дримби вітри», «Живиця», «Мелодії травня», «Віно», «Чиста злива», «Час пробудження  птиць», «Мова полонин», «Біла днина», «Вірші та поеми», «Барвінкові Розтоки Марії Влад», а також прозових книг «Стрітеннє», «Який цей світ», «Святий Йосиф Обручник» та «Кедрове Божелісся». Вона також автор сценарію документального фільму «Український батальйон» та серії публікацій «Українці на чужій війні». Марія Влад була учасницею миротворчої місії ООН у Боснії (1993р). Протягом 1992-96 років працювала головним спеціалістом з питань ідеології, просвіти, преси Головного управління виховної роботи МО України. Лауреат премії «Благовіст» за книжку «Який цей світ» (2003). У 2009 році-дипломантка конкурсу «Коронація Слова» за роман «Святий Йосиф Обручник». Марію Влад нагороджено «Офіцерським Хрестом з мечами» Спілки офіцерів України, орденом княгині Ольги ІІІ ступеня та журналістською відзнакою «Золоте перо».

12 серпня 2014 року відбулась презентація книги «Кедрове Божелісся» в Надвірнянській міській бібліотеці для юнацтва. Це книга про історію і культуру Гуцульщини, звичаї та духовність гуцулів.

10 вересня 2015 року була проведена перша презентація книги «Барвінкові Розтоки Марії Влад» в рамках ХХІІ Міжнародного Гуцульського  фестивалю з ініціативи партії «Воля» та ЦРБ. В збірку ввішли найкращі вибрані поезії, написані за 70 літ, які вплетені в барвінковий вінок.  Найбільшим своїм творчим здобутком Марія Влад вважала книгу «Святий Йосиф Обручник». Ця книга наблизила її до Бога, розкрила суть таїнства подружнього життя. Рукопис роману «Святий Йосиф Обручник» відзначили на конкурсі «Коронація слова».

Читачі бібліотеки та зацікавлені творчістю Марії Влад переглянули книжкову виставку її творів, згадавши її як учасницю ХХІІ Міжнародного Гуцульського фестивалю в Надвірній (2015), зауваживши, що це була чарівна, щира, інтелігентна, сильна духом жінка, яка понад усе любила свій рідний край – Гуцульщину, а поезія для неї була – її життям.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.