Україна читає Франка

27 серпня, день народження Великого сина українського народу – українського письменника, громадського і політичного діяча Івана Яковича Франка. Сучасники називали Івана Франка «академією в одній особі», відзначаючи, зокрема, вільне володіння чотирнадцятьма мовами. На початку XX ст. його обирають членом Чеського наукового товариства; Харківський університет присвоює йому ступінь доктора словесності, а Російська академія присуджує премію за працю «Студії над українською народною піснею».

Результатом діяльності Івана Франка як письменника, ученого, публіциста, критика, перекладача та громадського діяча є понад п’ять тисяч праць. Випущений у світ п’ятдесятитомник — це лише третина створеного українським генієм.

В цей день вшанували великого Каменяра покладанням вінків до пам’ятника Франку народний депутат Зіновій Андрійович, міська влада із своїм очільником Тарасом Пекарським. Вшанувати пам’ять Івана Яковича Франка прийшли до його пам’ятника працівники центральної районної бібліотеки, які долучились до акції «Україна читає Франка», започаткованою Івано-Франківською організацією НСПУ. Під гаслом «Нам пора для України жить» говорили про Франка, про українське сьогодення, читали уривки з франкових творів.

У краєзнавчому відділі центральної районної бібліотеки до 164-ї річниці з дня народження Івана Франка розгорнуто книжкову виставку-портрет “Титан духу й праці”.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.