За Вкраїну його замучили колись…

Ім’я Василя Стуса — випускника Донецького національного університету (колишнього Сталінського педагогічного інституту) – вже давно вийшло за межі України, ставши знаковим в інтелектуальних колах світу, символом нескореності України, гідності Людини, яка виборола право лишатися нею в нелюдських обставинах. Василь Стус – поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник, Герой України, совість української нації.

Поет жив, творив і загинув, щоб український народ мав те, на що заслуговує — Свободу, Незалежність, Право на рідну мову, Історичну пам’ять, Самобутню культуру. Як письменник і громадянин він належить до духовних лідерів Нації, актуальність яких із плином часу не зменшується, а набуває все більшої ваги, бо сьогодні він єднає два віддалені регіони — Поділля й Донеччину, ніби стверджуючи своєю долею ідею соборності України.

Рівно 35 років тому, помер у російському таборі для політв’язнів у ніч з 3 на 4 вересня. Йому було 47 років. Український поет Василь Стус усе своє життя боровся за незалежність України.

У 2005 році Стусу посмертно присвоєно звання Герой України.

Всі знають, завдяки кому. Його “адвокат” Медведчук приклав максимум зусиль, щоб Стус на свободу не вийшов. Сьогодні народний депутат Медведчук, вимагає у суді заборонити книжку журналіста й історика Вахтанга Кіпіані про Василя Стуса, бо та містить «висловлювання, які не відповідають дійсності» В ній правда про роль цього гб-шного ублюдка в справі, що закінчилась смертю видатного Українця. Вбивця, російський агент, колаборант і зрадник Медведчук заслужив не на один тюремний термін, але чомусь досі абсолютно вільно почуває себе на свободі в Україні, яку так ненавидить.                        

Сам журналіст назвав позов тиском на свободу слова.

Книга Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» вийшла друком у травні 2019 року.

У ній зібрані ключові документи з колишнього архіву КДБ, які пояснюють, як і за що насправді судили українського дисидента. За словами Кіпіані, ця книжка не лише проливає світло на кримінальну справу, а й дає зрозуміти, якою Василь Стус був людиною.

У відділі абонемент центральної районної бібліотеки розгорнуто виставку портрет “За Україну його замучили колись” присвячену 35-річчю загибелі Василя Стуса, на якій широко представлено література про його життя та його твори. Запрошуємо переглянути!

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.