Літературна візитівка до дня народження письменниці Ніни Фіалко

Ніна Фіалко – популярна українська письменниця. Народилася 10 вересня 1943року на Черкащині, проте за випадком долі (чи то пак через розподіл після навчання) потрапила до Тернополя, де і проживає до сьогодні. Навчалася у бухгалтерській школі та в технікумі харчової промисловості. Здобутому фаху техніка-технолога присвятила понад 30 років життя.  

Книги Ніни Фіалко сьогодні доволі популярні серед українських читачів. Проте, шлях до свого читача у письменниці видався тернистим.

За час основної роботи вона не присвячувала себе літературі. Це сталося вже після виходу на відпочинок. Сама Фіалко ось так описує той епізод свого життя наступними словами: «У мене своєрідна і творча біографія. Раніше ніколи не писала (навіть в думках не було). Та економічна криза 90-х змусила мене переосмислити життя. Стрес став поштовхом для розкриття у собі нових можливостей. Щоб майнути за кордон чи зайнятися «бізнесом» – не мала ні бажання, ні здоров’я. А щоб від безгрошів’я не втратити розум почала писати романи».

Перші романи авторці приходилося видавати самотужки, адже через її вік багато видавців відмовлялися з нею співпрацювати. Цікавим є і процес написання романів авторкою у різний період її життя. Спершу вона могла писати, через клопоти з дачею та внуками, тільки навесні та восени. А коли внуки виросли, а дачі позбулася – змогла повністю присвятити себе письменницькому ремеслу. 

Ніна Фіалко у своїй творчості звертається до багатьох різноманітних тем та жанрів: від соціально-побутової проблематики до романтичних історій. Кожен її роман наповнений життєвими реаліями та потугами. Її твори не залежуються на полицях книгарень, а потерті обкладинки бібліотечних книг говорять самі за себе.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.