102-а річниця проголошення ЗУНР

До 102-ї річниці проголошення Західноукраїнської Народної Республіки у відділі краєзнавчої літератури ЦРБ організована книжкова виставка «ЗУНР: звитяга, трагедія, подвиг». Користувачі бібліотеки можуть ознайомитись з літературою, яка висвітлює державно-правові аспекти виникнення і діяльності ЗУНР – цієї славної, героїчної сторінки в літописі боротьби українського народу проти чужоземних загарбників, за свою волю, незалежність, державність.

Напередодні листопадового зриву Українська Національна Рада дала розпорядження Центральному Військовому Комітету на чолі з сотником УСС Дмитром Вітовським взяти владу в ніч з 31 жовтня на 1 листопада 1918 року. 1 листопада о 4 години ночі українські частини 15 полку крайової оборони, 50-го вартового й 41-го супровідного куренів раптово захопили і роззброїли польські загони, оволоділи найважливішими об’єктами Львова і на ратуші вивісили синьо-жовтий прапор. На ранок місто опинилось в руках повсталих. Національна Рада 1 листопада звернулася з відозвою «До населення цілої держави», в якій проголосила про визволення з неволі українського народу. 13 листопада 1918 року Українська Національна Рада дала назву новоствореній Українській державі Західно-Українська Народна Республіка.

На книжковій виставці представлені видання відомих істориків, краєзнавців, зокрема 5-ти томне видання «Західно-Українська Народна Республіка 1918-1923» під редакцією професора Олександра Карпенка, а також книги Богдана Гавриліва, Миколи Кугутяка, Василя Бурдуланюка, Петра Арсенича та ін. Запрошуємо переглянути!

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.