Презентація збірника «Історія Івано-Франківського обласного товариства «Меморіал»

Велику роль в історії становлення незалежної України відіграло просвітницьке товариство «Меморіал», започатковане під кінець 80-х років минулого століття. Перші мітинги і збори, перші розкопки поховань жертв тоталітарного режиму, становлення Української церкви та нової Української держави – це були часи величезного підняття українського патріотичного духу.

В книзі «Історія Івано-Франківського обласного товариства «Меморіал» ім..В.Стуса», яку презентували нещодавно в Надвірнянській міській бібліотеці для юнацтва, зібрано матеріали з діяльності товариства від витоків і до сьогодення. В книзі використано численні документальні матеріали, підбито підсумки діяльності «Меморіалу», укладено список жертв радянського режиму на Прикарпатті, в т.ч. на Надвірнянщині.

Презентували книгу директор обласного музею визвольної боротьби ім. С.Бандери Ярослав Коретчук та упорядник книги заступник голови правління обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» Ярема Петрів. На презентацію книги завітали голова районного товариства «Меморіал» Євген Луців, краєзнавці Іван Кметюк, Ігор Андруняк, начальник відділу культури, молоді і спорту РДА Олександр Зварчук, працівники Музею історії Надвірнянщини, бібліотекарі.
Виступаючі, підсумовуючи важливість книги для вивчення історії України та патріотичного виховання молоді, визнали, що ця праця також вкрай важлива для всіх родин, що зазнали репресій за часів радянського режиму.

Товариство «Меморіал» відіграло важливу роль у пробудженні національної свідомості українців, адже основними напрямками роботи товариства були і залишаються відновлення історичної правди та увічнення пам’яті жертв тоталітарного беззаконня, культурно-просвітницька патріотична діяльність.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.