«Слово, що вкладається в душу»(до 90-річчя від дня народження Романа Федоріва»).

У відділі краєзнавчої літератури організована книжкова виставка «Його отчий світильник ніколи не згасне» з нагоди 90-річчя від дня народження відомого українського письменника, редактора, лауреата Національної премії України ім.Тараса Шевченка Романа Федоріва.

На книжковій виставці користувачі можуть ознайомитись з його біографією та творчістю, літературно-критичними статтями, світлинами.

Роман Федорів народився 1 грудня 1930 року в с. Братківцях Тисменицького району в селянській родині. Навчався в Станіславському педагогічному училищі, а пізніше – на факультеті журналістики Львівського державного університету ім.Івана Франка. Працював кореспондентом обласних і республіканських газет. З 1967 року і до своєї смерті він був постійним редактором журналу «Дзвін» (колишній «Жовтень») у Львові, а на початку 90-х років доклав чимало зусиль до відновлення довоєнного українського видавництва «Червона калина» та часопису «Літопис Червоної калини». Роман Федорів є автором 30-ти книг, переважно на історичну тематику- «Отчий світильник», «Жбан вина», «Кам»яне поле», «Жорна», «Ворожба людська» , «Скрипка, що грає тисячу літ» та ін.

Роман «Єрусалим на горах «(1973) відзначений Національною премією України ім.Тараса Шевченка та премією Всесвітньої української фундації Антоновичів(1996).

Помер Роман Федорів 14 березня 2001 року у Львові, похований на Личаківському цвинтарі.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.