Відродися, моя мово, щоб звучала в серці знову

Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Без своєї мови , своєї самобутньої культури немає народу.

21 лютого оголошено Міжнародним днем рідної мови . Так було вирішено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО , що проходила в жовтні – листопаді 1999 року в Парижі. Передумова цього свята , на жаль , заплямована кров’ю і пов’язана із трагічними подіями в Пакистані 1952 року.

Чотири роки протистоянь вибороли право називати бенгальську мову – державною, а з часу проголошення незалежності східного Пакистану(нині Бангладеш) 21 лютого – національне свято. Після ухвали ЮНЕСКО, на пропозицію Бангладешу , для усього світу цей день став символом прав національних меншин на рідну мову.

На передодні Міжнародного дня рідної мови фонди Надвірнянської ЦПБ поповнилися новими виданнями від Українського інституту книги, серед яких є багато книг про історію походження мови, про те, як швидко навчитися читати і правильно розмовляти українською мовою і інше.

Тож запрошуємо всіх поціновувачів української книги познайомитися з новими виданнями, а також переглянути в читальній залі центральної бібліотеки книжкову виставку “Відродися, моя мово, щоб звучала в серці знову”, присвячену Міжнародному дню рідної мови .

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.