Одягни блакитне: Міжнародний день поширення інформації про аутизм

Вже в чотирнадцяте 2 квітня весь світ відзначає День поширення інформації про аутизм. Його було встановлено 18 грудня 2007 р. Генеральною Асамблеєю ООН.

День поширення інформації про аутизм започаткували з метою поширення інформації про цей розлад в усьому світі. Його символами є блакитний колір і пазли. Аутизм, як окрему проблему, виокремили лише наприкінці 30-х років минулого століття. Відтоді змінилися підходи до лікування і діагностика. Уже діагностують цілий спектр розладів, які відносять до аутизму. Вдосконалення діагностики збільшило і кількість діагностованих випадків.
Якщо раніше говорили про 1 дитину зі 100, тепер кажуть про 1 із 88, і навіть одну із 65, яка має цей розлад.

Аутизм — це не хвороба. Це стан порушення розвитку, який впливає на комунікацію і відносини з іншими людьми, а також на сприйняття і розуміння навколишнього світу. На кожну людину він впливає по-різному і може варіюватися від легкої до дуже складної форми прояву. Проте чим раніше виявлена проблема та розпочата терапія, тим легше буде адаптувати людину з аутизмом до повноцінного життя в сучасному світі.
Так, зокрема, батькам радять консультуватися із фахівцями, якщо:

  • малюк різко реагує на голосні звуки,
  • уникає спілкування та ігор з іншими дітьми й дорослими,
  • зациклюється на одній іграшці,
  • весь час повторює один і той самий рух,
  • не повторює звуки і слова,
  • довго не починає говорити.

Щоб зрозуміти, хто такі “діти дощу” і чого потребують діти з діагнозом аутизм, доцільно переглянути добірку літератури, представлену в читальній залі Надвірнянської центральної публічної бібліотеки.
Книги містять методичні рекомендації і корисні поради батькам, які виховують дітей з розладами аутичного спектру.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.