Година-роздум «Чорна спадщина Чорнобиля»

26 квітня 1986 сталась найбільша трагедія не тільки України, а й усього людства – вибух на Чорнобильській АЕС. Причиною катастрофи прийнято вважати стрибок напруги в мережі, який викликав два вибухи – наслідок перегріву реактора і накопичення значної кількості пари. На момент вибуху в реакторі знаходилось близько 200т урану. Було зруйновано обшивку, а через відсутність захисної оболонки більше 60 т радіоактивних речовин піднялись у повітря. Пожежники, які першими прибули на місце катастрофи, не мали ізолюючих протигазів. Їх просто не попередили про особливості ситуації.

В результаті радіоактивні речовини потрапили в дихальні шляхи ліквідаторів. Кількість людей, що брали участь в гасінні пожежі на ЧАЕС, становила 240 тис. Всі вони отримали високі дози радіації. Одразу після аварії майже 8,5 млн людей були опроміненими, близько 155 тис кв. км територій було забруднено, з них 52 тис кв. км – сільськогосподарські землі. Реактор продовжував випромінювати радіацію ще 3 тижні, доки його не закидали сумішшю піску, свинцю, глини і бору.

Про ці сумні події 35-річної давнини згадував у своїй розповіді ліквідатор аварії на Чорнобильській АЕС, голова районної громадської організації «Спілка «Чорнобиль» Роман Бенюк під час зустрічі, яка відбулася в центральній міській публічній бібліотеці. В ході зустрічі звучало багато запитань, на які Роман Дмитрович намагався дати вичерпну компетентну відповідь. Звичайно, як очільника спілки, йому найбільше болить те, що не задовільняються в повному обсязі соціальні потреби чорнобильців, які з віком втрачають і так підірване здоров’я. Сумна статистика показує, що з кожним роком число ліквідаторів наслідків Чорнобильської аварії та постраждалих від неї неухильно зменшується.

Віддаючи шану загиблим працівникам АЕС, пожежникам, які першими приступили гасити радіоактивне полум’я, військовослужбовцям і цивільним особам, що брали участь в ліквідації наслідків аварії, мешканцям районів, що піддалися радіоактивному забрудненню, маємо пам’ятати, що радіоактивний монстр ще дихає під багатотонним шаром бетону в самому серці нашої країни.

Пам’ять про подвиг загиблих героїв-чорнобильців в наших серцях буде жити вічно…

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.