8 травня – День пам’яті та примирення

8 травня у світі відзначається День пам’яті та примирення, присвячений пам»яті жертв Другої світової війни. З 2015 року цей День відзначає і Україна в європейському дусі: “не святкуємо, а вшановуємо”. Це свято встановлено для вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих, пам’яті про всіх жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності.


Україна зазнала найбільших втрат серед усіх колишніх радянських республік. Під час німецької окупації на фронтах, за підрахунками історика Мюнхенського Інституту Історії Дітера Поля, загинуло приблизно 5 мільйонів жителів нашої країни. Але активні дії НКВС у цей час додали до цієї цифри декілька сотень тисяч. З 1941 до 1946 населення України скоротилося на 9 мільйонів – з 41 до 32 мільйонів.

Найкраще про ті події свідчать книги. В читальній залі ЦМПБ влаштовано книжкову виставку-спомин “Їх подвиг палає безсмертним вогнем”, на якій представлено документні ресурси про сутність війни як складного суспільно-політичного процесу, протистояння між країнами, народами, людьми, завжди – як лиха, що дорого коштує кожному громадянину, руйнує людські долі, руйнує економіку, культуру держав.

Пам’ятаємо, що агресора спільними зусиллями зупинили нації, які об’єдналися. Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні. Пам’ятаючи героїв, стаємо сильнішими. Тож хай у кожному серці червоним маком проростуть слова “Ніколи знову!”

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.