Вишиванка – оберіг України і роду

Вишиванка — це не тільки прадавня частина гардеробу нашого народу, що передавалась нащадкам та служила оберегом. Кожен українець розуміє, що вишиванка, це не просто одяг, а частина душі. Історія національного вбрання українців сягає глибокої давнини. Жінки в процесі вишивки молились і вірили, що ці молитви зроблять вишиванку сильнішою, стане оберегом для його власника.

Сьогодні, як і колись, вишита сорочка є надважливою річчю для кожного українця. В недалекому минулому вишиванка була підставою для цькування, вона рятувала в голодомор (її обмінювали на хліб), її закопували в землю, аби зберегти для майбутніх поколінь, бо вважалася найдорожчим предметом в родині.

Нині вишиванка є символом, який об’єднує дуже різних українців за політичними поглядами, за мовною ознакою. Саме тому вона є сучасною зброєю проти ворога. Дуже важливо усвідомлено носити вишиту сорочку, адже значення вишиванки є дуже глибоким – вона є символом української нескореності, свободи.

Сьогодні, в День вишиванки світлиця краєзнавчого фонду центральної публічної бібліотеки заграла, заяскравіла барвами від узорів вишиванок та обкладинок книг, які висвітлюють історію української вишивки, традиції поколінь.

День вишиванки продовжили в Музеї історії Надвірнянщини на відкритті виставки старовинних вишивок нашого краю.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.