Літературно-пізнавальна година про життя і творчість Уляни Кравченко

Серед повернутих із забуття українських персоналій, творча спадщина яких була незаслужено забута, привертає увагу особистість Уляни Кравченко (1860-1947) – громадсько-культурної діячки Галичини межі ХІХ-ХХ століть, педагога, багатогранної творчої  постаті, яка поєднала в собі талант поета, прозаїка, публіциста та перекладача.

Уляна Кравченко (творчий псевдонім письменниці Юлії Шнайдер) народилася в Миколаєві на Львівщині в родині німецько-українського походження, але в своїй творчості вона була віддана українському слову. Поетичні твори Уляни Кравченко друкувалися  на сторінках часопису «Жіноча доля». Мала декілька виданих збірок, серед яких автобіографічна повість «Хризантеми» (Чікаго, 1961). Із небагатьох виданих її творів, деякі втратилися назавжди.

Про Уляну Кравченко та вплив на її творчість Івана Франка розмовляли в центральній публічній бібліотеці під час зустрічі із дослідницею творчості Уляни Кравченко кандидатом філологічних наук, доцентом кафедри філології Коломийського інституту Прикарпатського університету, авторкою монографії «Художнє мислення Уляни Кравченко»  Галиною Волощук, з яким ознайомила присутніх. В своїй монографії дослідниця вперше в українському літературознавстві зібрала і комплексно розкрила  особливості художньої творчості Уляни Кравченко. В ході зустрічі, в невимушеній затишній атмосфері за філіжанкою кави, Галина Волощук  розповіла про життя письменниці, особливості її творчого таланту, про своє захоплення творчістю Уляни Кравченко, а також  торкнулися  теми особистих стосунків письменниці  із Іваном Франком. Журналістка Світлана Гаєвська, як модератор зустрічі, вміло повела розмову, вибудовуючи,  на тлі поставлених запитань,  загальну постать Уляни Кравченко.  Присутні висловили велику вдячність Галині Волощук, як дослідниці творчості Уляни Кравченко, адже її творчість справді заслуговує бути поверненою із забуття: внесена для вивчення в шкільну програму, бути перевиданою, адже не кожна бібліотека в своїх фондах має видання письменниці, а лірика, проза, поезія в прозі, мемуари, драматургія Уляни Кравченко – це цілісний і самобутній художній феномен.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.