Незабутній Іван Миколайчук

15 червня 1941року у селі Чорториї Кіцманського району Чернівецької області народився Іван Миколайчук – видатний український кіноактор, сценарист, режисер та письменник, лауреат Шевченківської премії 1988 року (посмертно). Його називали «душею українського кіно», «народним» артистом , його знали і любили мільйони, хоч від держави він мав звання лише «заслуженого». На творчому рахунку Івана Миколайчука – 34 кіноролі, дев’ять написаних сценаріїв, дві режисерські роботи.

Ще більше лишилося в планах, оскільки довгий час йому просто не давали зніматися чи знімати. Загальне визнання Миколайчукові принесли ролі молодого Тараса Шевченка у фільмі «Сон» та Івана Палійчука у «Тінях забутих предків». З фільму «Білий птах з чорною ознакою» (1971) почалася нова сторінка у творчості Миколайчука — крім актора, він стає ще й сценаристом.

17 червня в Надвірнянській центральній міській публічній бібліотеці з нагоди 80-річчя з дня народження Івана Миколайчука відбулася літературно-мистецька година-спомин.

Літературна кав’ярня бібліотеки радо зустріла гостей. Спогадами про Івана Миколайчука поділився наш краянин, педагог Роман Мамчур, який мав нагоду бути близько знайомим з актором. Свою розповідь Роман Дмитрович почав з пісні «Ішло дівча лучками», яка була улюбленою піснею Івана Миколайчука . Саме цією піснею розпочався цьогорічний етно-фестиваль «До Івана на гостини», який щороку, 15 червня, проходить в рідному селі Івана Миколайчука. Роман Мамчур розповів про події фестивалю, адже був його учасником, показав цікаві світлини із Іваном Миколайчуком. Присутні переглянули вибрані фрагменти із кінострічки «Пропала грамота» з Іваном Миколайчуком в головній ролі.

Літературно-мистецька година пройшла в невимушеній атмосфері, де кожен зміг поділитися власними думками, враженнями чи спогадами про Івана Миколайчука, дружно заспівати українських пісень.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.