Екскурсія до розвалин замку в міському парку ім. І. Франка

11 жовтня краєзнавець Михайло Максим’юк провів навчальний семінар-тренінг та екскурсію до розвалин замку в міському парку ім. І. Франка разом з учнями і вчителями ЗОШ №2 І-ІІІ ст. в рамках діяльності «Biblio Travel Club». Спочатку директор ЦБС, директор проекту Марта Кушнерчук розповіла учням про реалізацію проекту, сайт клубу.

Після цього учасники туристичного походу вирушили до розвалин замку у міському парку.

Михайло Іванович цікаво розповів учням про першу письмову згадку про місто Надвірна над річкою Бистрицею, про замки на Прикарпатті. Науковці з Івано-Франківська та археологи, студенти кілька років тому проводили розкопки і зробили припущення, що розвалини замку в парку є старішими за мури Пнівської твердині.

Є така версія: залишки замку в парку, як припускають археологи, могли бути першим осідком магната Куропатви на одержаних землях. Збудований на рівному місці, не маючи міцних оборонних споруд, він міг стати легкою здобиччю нападників, особливо татар. Під час одного з таких нападів у 1589 році Куропатва втратив документи на ряд своїх маєтків, серед яких містечко Надвірна, села Пнів, Битків. Очевидно, це змусило його звести потужний Пнівський замок, а старий замок залишився місту.

Учасники екскурсії мали змогу оглянути міський замок, побувати в підземеллі.

Згодом учасники екскурсії вирушили до єврейського кладовища. Михайло Максим’юк розповів про те, що в 1754 році єврейських родин в Надвірній було більше, ніж українських. В роки Другої світової війни євреїв в м. Надвірній було майже повністю винищено. Найдавніша єврейська могила – 1754 р.

Sharing

Ви можете прокоментувати, або відправити trackback з Вашого власного сайту.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.