Екскурсія до Фитьківського музею

8 листопада центральною районною бібліотекою ініційовано екскурсію до Фитьківського музею. Музей розташовано у великій світлій кімнаті резиденції священика о. Івана Качанюка. Ідея створення музею належить уродженцю с. Цуцилів Миколі Григоруку, якого змалку, практично десь із 5-го класу цікавили звичаї, традиції нашого народу. Микола збирав старовинні речі побуту, строї: сорочки, запаски, хустки тощо. Своїм захопленням поділився з о. Іваном, який гаряче підтримав хлопця і почав допомагати.

Сьогодні Микола навчається на 5-му курсі у духовній семінарії, разом з о. Іваном опікується музеєм,  в якому зараз нараховується більше тисячі експонатів. Тут зібрано 50 сорочок з навколишніх сіл, які відрізняються орнаментом, кольорами; чимало хусток, спідниць, пошитих ще за часів панування на наших теренах Австро-Угорщини та Польщі; тризуб та хрест, вирізані з дерева 1913 року, стародавні ікони, «польські» тарелі та багато інших речей побуту, про які теперішня молодь нічого не знає. О. Іван провів цікаву екскурсію, він володіє детальною інформацією про всі експонати.

Сьогодні жителі села Фитьків та навколишніх сіл поділяють ідею священика щодо музею, дарують раритетні речі з власних помешкань. О. Іван розповів, що окрім цих речей, в музеї зберігається 10 касет із записами стародавніх пісень, гаївок, записаних з голосу літніх фитьківчан. Проведена велика і благородна робота.  Таким чином буде збережена історія, культура нашого краю. Цей приклад може бути показовим для інших населених пунктів району. Під орудою священиків, за допомогу культурно-освітніх працівників, освітян, небайдужої громади в кожному селі може бути створено такий музей.

Дивитись фотогалерею >> 

Sharing

Ви можете прокоментувати, або відправити trackback з Вашого власного сайту.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.