Інформаційне досьє

14 липня виповнилось 155 років від дня народження відомого українського письменника Мирослава Ірчана та 55 років від дня народження письменника–краянина Антона Морговського. Щось об»єднує цих людей – день народження, творчість, талант, нелегка доля, смерть у 40 (М. Ірчан) та 44 ( А. Морговський) роки.

Інформаційне досьє про цих двох непересічних особистостей проведено 17 липня в читальному залі бібліотеки. Про Мирослава Ірчана розповіла завідувач відділу краєзнавчої літератури Раїса Грушецька. Мирослав був назвичайно талановитий: поет, прозаїк, публіцист, драматург, перекладач, історик, видавець, літературознавець, журналіст. 28 грудня в Харкові його арештовано «за приналежність до націоналістичної організації», 3 листопада 1937 року – розстріляно.

Про Антона Морговського цікаво згадував поет Роман Киселюк, який особисто добре знав його. Відзначив, що вже першою книгою «І тоді я прийду…» автор звернув на себе увагу як прозаїк оригінальний, своєрідного метафорично–асоціативного мислення, тонкого псилогічного гатунку. У своїх творах – 9 книг – брався за складні суспільні теми, проблеми, горів творчістю. Звичайно, Антон не встиг вичерпати свій потужний потенціал. Хворів на цукровий діабет і в 44 роки хвороба забрала його з життя.

Також присутні прослухали запис радіопередачі про Антона Морговського, який зроблено журналістом обласного радіо Василем Карп’юком.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.