Презентація книги

13 жовтня в читальному залі центральної районної бібліотеки відбулась презентація книги краєзнавця, історика з с. Лоєва Івана Кметюка «Зродились ми великої години», присвячена 70-річчю УПА. Книга щойно вийшла друком в ПрАТ «Надвірнянська друкарня» за фінансової підтримки БО «Всеукраїнський Благодійний Фонд Юрія Дерев’янка», районної ради та райдержадміністрації. Як зазначив у вступному слові Михайло Семкіяш «у книзі на конкретних фактах доведено, що Надвірнянщина – один з найбільш національно свідомих районів Прикарпаття. На основі архівних документів, розповідей очевидців Іван Васильович демонструє бойову звитягу бійців українських підрозділів… цінним є те, що історик використав 10 невідомих спеціалістам архівних документів».

На презентацію до бібліотеки завітали представники влади, поважні гості. Директор ЦБС Марта Кушнерчук представила присутнім автора та надала йому слово. Іван Васильович розповів про свою працю над книгою, про роботу в архівах, про свої розмови з учасниками, очевидцями подій 40-50-х років, подякував за допомогу в підготовці книги до друку Миколі Сіщуку, Степану Писуляку, Михайлу Семкіяшу та іншим.

У своїх виступах присутні висловлювали вдячність автору за проведену велику роботу, небайдужість до історії свого краю, сподвижництво. Михайло Семкіяш дав високу оцінку книзі, зауважив, що вона – «одне з найбільших досягнень не тільки краєзнавців району, а й всього Прикарпаття». Микола Барчук – псевдо «Дуб» від імені учасників УПА подякував автору за книгу, в якій увіковічено подвиги повстанців. Юрій Дерев»янко відзначив, що пам»ять людську стерти неможливо, свідчення учасників подій, подані в книзі, інші факти будуть виховувати молоде покоління в патріотичному дусі.

Заступник голови районної ради Іван Степник та радник голови Василь Андрейчук привітали автора та побажали подальшої успішної праці. Народний артист України Петро Бенюк зауважив, що автор міг би попрацювати над сценарієм фільму за книгою. Очевидець тих подій Роман Потятинник згадував ті часи, допомогу жінок повстанцям, їхній внесок в спільну боротьбу. Народний депутат України Василь Костицький приєднався до вітань автора, подарував йому свою книгу, а також чималу добірку – районній бібліотеці. Багато теплих слів звучало в адресу винуватця події від Олександри Зварчук, Степана Писуляка (редактор книги), Ігора Ціховського, Романа Киселюка, Миколи Сіщука, Степана Голінея, Данила Гребеняка, Ігора Андруняка, Ігора Лінга та інших.

На завершення зворушений Іван Васильович подякував всім за гарні слова, підтримку, участь в презентації.

 

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.