Презентація книги

4 грудня в приміщенні районної бібліотеки для дітей відбулась презентація книги «Звід пам’яток Івано-Франківської області. Кн. 1. Надвірнянський район. Місто Надвірна», яка щойно вийшла друком у видавництві «Місто НВ». Директор ЦБС Марта Кушнерчук представила учасників авторського колективу, які приїхали на презентацію – Зеновій Федунків (керівник науково-редакційного відділу «Звід пам’яток Івано-Франківської області» при управлінні культури ОДА), Ростислав Гандзюк (заступник керівника відділу), Лариса Поліщук (кандидат архітектури, старший науковий редактор пам’яток архітектури відділу), Галина Максимців (головний редактор відділу).

Дана книга створена у процесі підготовки тому загальнодержавного видання «Звід пам’яток історії та культури України. Івано-Франківська область». Книга знайомить жителів і гостей міста з пам’ятками історії, архітектури, археології та мистецтва, а також привертає увагу до проблем їх дослідження та збереження.

Зеновій Федунків зауважив, що дана робота – продовження дослідження «Історії міст і сіл Української РСР. Івано-Франківська область» (1971 р.).

Ростислав Гандзюк відзначив, що ця книга – маленька частинка великого всеукраїнського видання. Готується до друку друга книга -«Надвірнянський район». Подякував голові РДА Володимиру Калічку, голові районної ради Василеві Поповичу, міському голові Зіновію Андрійовичу, начальнику відділу культури і туризму РДА Олександру Зварчуку за розуміння, фінансову підтримку у виданні книги.

Лариса Поліщук зауважила, що за останні двадцять років в Україні внаслідок проведення ремонтних, інших робіт знищено дуже багато пам’яток архітектури. Місто Надвірна дуже цікаве, має багато пам’яток, які добре збережено, деякі, на жаль, руйнуються. Їй працювалося з приємністю та цікавістю над фаховим описом пам’яток архітектури.

Міський голова Зіновій Андрійович від громади міста подякував авторам за проведену клопітку роботу, відзначив, що ця книга з гідністю презентуватиме місто, яке має свою славну історію. З цією книгою будуть знайомитись не лише надвірнянці, а й гості нашого міста.

Олександр Зварчук теж відзначив фахову роботу колективу авторів, ця книга зараз є у всіх книгозбірнях району як своєрідне енциклопедичне видання.

Михайло Максим’юк сказав, що видання такого роду – подія для міста, бо увіковічено його найдорожчий скарб – історію, яка представлена різними пам’ятками. Добре, що над виданням працювали не лише історики, а й архітектори. Тепер на своє місто ми подивимось іншими очима, очима творців книги. Наголосив, що в нашому районі є ще багато пам’яток, які заслуговують уваги, дослідження та збереження, наприклад: Делятинський вокзал, римо-католицький костел та електровня у Биткові, підвісний міст у Пасічній та інші. Особливої уваги потребують руїни міського та Пнівського замків.

Роман Киселюк відзначив велику працю авторів книги, підкреслив, що в районі проводиться робота по дослідженню та збереженню пам’яток, та слід докладати більше зусиль та коштів, бо ми маємо зберегти минуле заради майбутнього, якщо вважаємо себе цивілізованою європейською державою.

Присутні переглянули відеофільм ТРК «Надвірна» «Надвірнянщина історична». Книга буде цікава для краєзнавців, студентів, бібліотекарів, учнів та педагогів, усіх, хто шанує історію свого краю.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.