Відеогодина

7 грудня до центральної районної бібліотеки на відеогодину «Легендарна українка», присвячену 100-річчю від дня народження Олени Степанів завітали читачі бібліотеки, членкині районної філії «Союзу Українок». Раїса Грушецька презентувала книги з фонду відділу краєзнавчої літератури про життєвий, бойовий шлях хорунжої УСС.

Олена народилась в сім»ї священика, навчалась у львівській семінарії Українського педагогічного товариства, університетах Львова, Відня. Брала участь у товаристві «Сокіл», згодом – активна учасниця січово-стрілецького руху, провідник жіночої чети. У 1914 р. була на фронті, учасниця Карпатської воєнної кампанії, стала хорунжим. Нагороджена срібною медаллю Хоробрості та Військовим хрестом. У грудні 1949 р. арештована, відправлена в Мордовські табори, звільнена 1956 р. Померла 11 липня 1963 р., похована на Личаківському цвинтарі.

Гарним доповненням до розповіді був відеофільм «Її визнав світ».

Олена Степанів – історик, географ, доцент Львівського університету, перша в світі жінка, зарахована на війському службу у званні офіцера – справжня легендарна українка, патріот своєї країни.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.