«Маланка»

Ці чарівні різдвяні дні наповнені мереживом колядок, щедрівок, які наш край беріг з діда-прадіда. Народні звичаї і обряди – дорогоцінний скарб, який ніколи не зміліє, бо вони підтримуються, леліються з роду в рід і з року в рік. «Василь і Маланка» – чудове різдвяне театралізоване дійство ініціювала в селі Мирне завідувач бібліотекою-філією Оксана Янцюк. Зорганізувала учасників колективу з жителів села (Балацко Н. , Гандзюк О., Тимків С., Дерещук Н., Жупник М., Головінський М., Янцюк Б. – щедрувальники, Дерещук М. – Новий Рік, Головінська Н. – Василь, Кушнірчук В. – Маланка, Янцюк О. – лікар, Созанська Т. – Коза), а музикантів знайшла у сусідньому Фитькові (Гаврищук С., Семенишин Ю., Пилип»як В.) та й пішли від хати до хати з колядою, ворожіннями, віншуваннями:

Нині Маланки, завтра Василя,
наша Маланка файна газдиня…

Радо зустрічали їх люди, щиро дякували за подаровану радість, святковий настрій, а також настоятель церкви св.. Петра і Павла о. Василь Кугутяк. Священик благословив учасників дійства та дякував за коляду.
Учасники дійства – мешканці Мирного вдячні музикантам за надану допомогу, участь в «Маланці», колоритні коляди та гарні віншування:

А я хлопець з України,
Ще й козак нівроку.
Я прийшов вас привітати
В день Нового року.
Новий рік наступає,
Старий утікає.
Слава Україні! Христос ся рождає!.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.