Літературна година

Изображение 007 3 квітня  виповнилось 110 років від дня народження Ярослави Лагодинської-Кучковської (літературний псевдонім Леся Верховинка). З цієї нагоди центральна районна бібліотека провела літературну годину «Майстер живописання словом» в ЗОШ №2 І-ІІІ ст. Про життєвий і творчий шлях письменниці розповіла завідувач відділу краєзнавчої літератури Раїса Грушецька.

Леся Верховинка  народилася 1903 року в Делятині у родині  відомого  адвоката, делегата Віденського парламенту, голови української радикальної партії Миколи Лагодинського.  Закінчила Віденський  університет і отримала ступінь доктора медицини. Вона – автор  низки новел про життя гуцулів. Померла 21 лютого 1936 року на 33 році життя, похована у Делятині.

Завідувач шкільною бібліотекою Любов Андрійович ознайомила присутніх із такими творами Лесі Верховинки як «Старе лихо», «Невістка», «На полонині» з життя гуцулів, а також про січових стрільців «Їх доля», «Сіра книжечка». Були прочитані уривки з цих творів.

Поет, краєзнавець, новеліст, член НСПУ, лауреат премії ім. Марійки Підгірянки Роман Киселюк повідомив присутніх про те, що незабаром вийде в світ книга вибраних творів Лесі Верховинки, упорядником якої є Олександр  Жарівський. В Делятині має відбутись презентація цієї книги в травні. Він підкреслив унікальність творів Лесі Верховинки,  яка внесла свій неоціненний вклад в розвиток української літератури 20-30-х років ХХ століття. Також Роман Киселюк прочитав вірші із своїх поетичних збірок «77 неприкаяних строф», «Поцілунок скорпіона», «Посткриптум, любове», «Старого двору ліхтарі» та інші.

Изображение 004 Изображение 012 Изображение 013

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.