Авторитет імені: Тарас Прохасько

Изображение 00914 травня в приміщенні міської бібліотеки для юнацтва відбулась зустріч із відомим українським письменником з Івано-Франківська Тарасом Прохаськом та презентація збірки його творів «БотакЄ» (краща книга року – 2011). В інтернеті читаємо про нього: «Тарас Прохасько – один з найбільш незвичайних українських письменників. Його стиль неможливо переплутати з іншим. Прохасько вже давно є гравцем «вищої ліги» сучасних україномовних авторів. Пише порівняно мало. Кожна нова книга – подія». Т. Прохасько – член асоціації письменників України, лауреат літературної премії ім. Д. Конрада  2007 р. (основана  Польським інститутом в Києві). Письменник стверджує, що література – спосіб його життя. Характерно, що основний його фах – ботаніка – прослідковується у творчості. «На моє письмо впливають біологічні методи мислення та уявлення про те, як влаштоване життя», – говорить він. Мабуть тому його іноді називають ліричним ботаніком, а ще – філософом («думати про світ за біологічними законами – як особлива філософія»- Т.П. ), бо його твори спонукають читача думати про своє.

Тарас Прохасько – цікава, непересічна особистість. Він – патріот своєї країни: «Україна – це я, бо моя голова українська… Я відчуваю чужину там, де не звучить українська мова».

Тарас вважає, що «найбільше щастя, яке може бути в людини чи іншої живої істоти – це спілкування». Тому зустріч відбулась у формі активного спілкування з ним. Письменник відповідав на численні запитання і його відповіді відкривали аудиторії його думки, переконання людини скромної, інтелігентної з багатим внутрішнім світом. Зустріч відбулась напередодні ювілею письменника (16 травня – 45 років), справила приємне враження.

Изображение 002 Изображение 026 Изображение 011

Изображение 022 Изображение 020 Изображение 016

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.