Презентація книг

Изображение 06811 червня в міській бібліотеці для юнацтва відбулась зустріч з Дмитром Захаруком та презентація його збірки оповідань «Мірка» (2012) і роману «Як сниться жито» (2012), ініційована центральною районною бібліотекою, міським осередком «Просвіта», районною філією «Союзу українок». Дмитро Захарук – журналіст, відомий громадсько-політичний діяч, публіцист, письменник, голова обласної ради першого демократичного скликання, народний депутат України першого скликання, людина, яка стояла біля витоків української незалежності. 

Як письменник Дмитро Захарук дебютував у зрілому віці. Перший твір – оповідання «Чудо», у 2012 р. видав книгу «Осінні проліски» (роман перший «Як сниться жито») та збірку оповідань «Мірка». В літературу Дмитро Васильович прийшов з темою національно-визвольної боротьби в Галичині 40-50-х рр.

«Захарукове слово гостре, публіцистичне, актуальне. І я думаю, воно буде актуальне не тільки сьогодні, а й найближчі десятки років, оскільки піднімає теми, які болять нам, болять українському суспільству» – вважає письменник і видавець Михайло Андрусяк.
Директор ЦБС Марта Кушнерчук представила гостя, надала йому слово. Дмитро Васильович розповів про свої твори, висловив своє бачення розбудови та функціонування української держави: сучасна національна ідея – Бог – славна Україна -нова щаслива родина – вільна щаслива людина. Про роман «Як сниться жито» автор каже: «Він підносить моральні критерії. Це боротьба добра зі злом, це порядність і зрадництво, це проблема моральної «машкари» та справжності людини і стрижня людського і те, що на жаль втрачається: відданість нації і патріотизму».

В презентації взяли участь і виступили доцент Прикарпатського університету, голова обласної організації НСПУ Євген Баран та поет, член НСПУ, журналіст Іван Гаврилович – автори переднього слова до книг Д. Захарука. Євген Михайлович зазначив, що твори Д. Захарука – це добротний пласт виповідання правдивих історій, ці книги – свідчення літературної, життєвої зрілості автора. Іван Гаврилович (він – ще й редактор книг) підкреслив, що новизна ідеї і змісту роману в тому, що автор торкається теми переходу українських патріотів під проводом ОУН від збройних змагань до боротьби в умовах радянської влади, зображує історичний період підневільного існування Галичини.

Голова міського осередку «Просвіта» Михайло Ноняк у своєму виступі згадав діяльність Дмитра Захарука на посаді головного редактора, засновника газети «Агро», яка була надзвичайно популярна у 90-ті роки, побажав йому творчих успіхів.

Голова районної філії «Союзу українок» Ольга Багрійчук підкреслила важливість та вагомість теми, над якою працює автор, побажала успішного завершення трилогії та міцного здоров»я. Презентацію прикрасила театралізована сценка з оповідання «Мірка» у виконанні Світлани Гаєвської, Марії Рябої, Євгеній Космірак під орудою Галини Чуревич та повстанські пісні у виконанні «союзянок» села Пнів під орудою Ірини Сороцької.

Євген Баран вважає, що «зрілий літературний дебют Дмитра Захарука треба сприймати не як сентиментальну архаїку, а як вічну потребу людини встигнути виповісти свою правду життя. Бо вона ніколи не старіє».

Изображение 031 Изображение 039 Изображение 046

Изображение 048 Изображение 054 Изображение 055

Изображение 056 Изображение 059 Изображение 060

Изображение 061 Изображение 062 Изображение 064

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.