Авторитет Імені: Ярослав Ясінський

Изображение 03612 липня в приміщенні міської бібліотеки для юнацтва відбулась зустріч шанувальників поетичного слова з поетом, членом НСПУ, лауреатом премії ім. Т. Мельничука (2005 р.), обласної ім. В. Стефаника (2013 р.) Ярославом Ясінським. Гостя представила директор ЦБС Марта Кушнерчук. Ярослав Ясінський народився у 1941 році в селі Ліски на Коломийщині, за фахом – філолог, зараз – пенсіонер. Автор збірок віршів «Маленькі ужинки для донечки Яринки», «Синя злива», «Коливо», «Ордалія». Останню збірку автор презентував. Якраз про неї літературний критик Євген Баран у передньому слові написав так: «Я не знаю іншого українського поета, у якого би біблійний контекст став «альфою» і «омегою» творчого вростання у український культурний простір», «…вбираймо у себе поезії Ярослава Ясінського, бо цей той рідкісний випадок, коли Бог Поезії знайшов відповідного носія затаєних світоглядно-цивілізаційних сенсів Буття.»

Присутні переглянули уривок з відеофільму про Ясінського, інтерв»ю з яким вів відомий поет Василь Герасим»юк. У своєму виступі пан Ярослав зауважив, що йому подобається творчість французького поета Рембо, читав свої поезії з останньої збірки. Більше про поета (Ясінський не любить і не хоче говорити про себе) сказав колега по перу Роман Киселюк. Він ствердив, що Ярослав – талановитий чоловік, зараз у нього в творчості – «час високої поетики», в його поезіях – доля душі, його внутрішній світоглядний ряд вражає, в його поезіях – генетичний код українства, бо більше всього йому болить своє, рідне, звичаї, традиції, які треба зберегти, в літературі зокрема, а його «Ордалія» – молитовник людської душі.

Ярослав Ясінський відомий ще й як активний громадський діяч, організатор літературно-мистецького фестивалю ім.. Квітки Цісик, який цьогоріч у вересні вшосте відбудеться в Лісках на Циганському горбі – обійсті поета. Ярослав турбується про встановлення в рідному селі пам»ятника славній землячці, популяризує її творчість. Він привіз з собою диск із піснями у виконанні славетної співачки, одну з яких присутні прослухали.

Зустріч була камерною, щирою, залишила приємні враження і світлини на пам’ять.

Изображение 016 Изображение 018 Изображение 026

Изображение 028 Изображение 041 Изображение 045

Изображение 059 Изображение 062 Изображение 065

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.