Літературна година

Изображение 013Тарас Мельничук – потужна постать в літературному процесі України. Його доля схожа на долю поетів-шестидесятників: дисидент, в»язень радянських таборів, гнаний з університетів за вільнодумство, переслідуваний за розкуте поетичне слово. Система гнула його, а він не здавався. Після тюрми поневірявся в пошуках роботи. У 1990 році наступило якесь просвітлення – був прийнятий членом Національної спілки письменників України, став лауреатом літературної премії ім. В.Сосюри за добірку поезій у газеті “Літературна Україна”. У 1992 р. нарешті отримав справжнє визнання – став лауреатом Національної премії ім. Т. Шевченка за збірку поезій “Князь роси”. Останні роки жив у Коломиї, бо рідну хату недруги спалили, до речі, разом із двома валізами рукописів.

Пам’яті великого поета в читальній залі центральної районної бібліотеки 20 серпня (в день його 75-річчя) проведено літературну годину «Йти по житті, як по вогні // І не стоптати білі ружі…». Життєвий, творчий шлях поета висвітлювали ведучі Раїса Грушецька та Наталія Берчак. Звучала поезія. Присутні переглянули відеофільм – виступ Тараса Мельничука при врученні йому Шевченківської премії. Своє захоплення постаттю поета, його геніальною творчістю висловили член НСПУ Любов Василик, вчитель української мови і літератури Ганна Світко, бібліотекар Ярослав Лазорко, поет Степан Писуляк. У своєму виступі Степан Писуляк зауважив, зокрема, що найбільше у творчості Т. Мельничука йому імпонує його бунтарський дух і водночас ніжність, віртуозне володіння словом, майстерність у відтворенні людських почуттів та прочитав власний вірш, присвячений улюбленому поету.

Увазі присутніх було представлено книжкову виставку «Із страждання і болю – справжня поезія», прикрашену портретом Тараса Мельничука намальованим вугіллям членом НСПУ Марією Дзюбою та виставку світлин з особистої колекції Я. Лазорка, Р. Грушецької, кілька з них – про перебування поета у 1992 р. в нашій бібліотеці на творчому вечорі.

 Изображение 016 Изображение 018 Изображение 025

Изображение 028 Изображение 035 Изображение 037

Изображение 041 Изображение 042 Изображение 046

Изображение 047 Изображение 048 Изображение 010

httpv://youtu.be/TRear27wP0s

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.