Прем’єра фільму

0 00917 вересня в районному будинку культури відбулась прем»єра документального фільму «Стеком і шаблею» Романа Коваля та презентація його книг «Михайло Гаврилко: і стеком, і шаблею», «Тиха війна Рената Польового», «Сто облич самостійної України» та інших.

Роман Коваль – відомий український громадський діяч, письменник, краєзнавець, дослідник історії визвольної боротьби українського народу 1-ї половини ХХ ст., президент історичного клубу «Холодний Яр», член НСПУ, член НСЖУ, автор понад сорока книг, героями яких є борці за волю України. Одним з таких є Михайло Гаврилко – скульптор (творець Шевченкіани), січовий стрілець, уродженець Полтавщини, проживав якийсь час в Болехові на Прикарпатті у Наталії Кобринської. Життя цієї людини закінчилось трагічно – восени 1920 р. більшовики живим спалили його в топці локомотива на станції Полтава. Про життя і боротьбу Михайла Гаврилка присутні переглянули фільм, який продемонстрував інженер-програміст ЦРБ Роман Заник. Роман Коваль у своєму виступі зауважив, що, на жаль, ще не всі найкращі люди нашої країни належно вшановані і він бачить своє завдання в тому, щоб повернути широкому загалу якомога більше забутих імен.

У зустрічі взяв участь відомий поет, прозаїк, громадський діяч, Народний депутат України 1-го скликання, член НСПУ, директор видавництва «Український пріоритет» Володимир Шовкошитний. Володимир Федорович відзначив чудовий проект Романа Коваля – фільм «Стеком і шаблею», ту працю, яку вкладено в його створення, представив свою нову книгу «Білий Кречет», розповів про перепоховання В. Стуса, О. Тихого, Ю.Литвина, ініціатором якого він був, читав власні поетичні твори.

0 032Окрасою заходу був виступ кобзаря з м. Київ , заслуженого артиста України Тараса Силенка, який виконав кілька патріотичних пісень.
Директор ЦБС Марта Кушнерчук подякувала поважним гостям за зустріч, спілкування, велику працю на благо України.

Організаторами заходу були «Союз українок Надвірнянщини» (Ольга Багрійчук) та районна організація ВО «Свобода» (Михайло Іваночко).

 0 007 0 011 0 014

0 015 0 020 0 026

0 031  0 004 0 034

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.