Зустріч з художниками

1 052Згідно указу президента України з 1998 року другої неділі жовтня в країні відзначається День художника. З цієї нагоди 15 жовтня в центральній районній бібліотеці відбулась зустріч із художниками краю Ярославом Лозинським, Дмитром Угринюком, Іваном Токаруком.  Кожний з них у свій час здобував фахову освіту у Яворівському художньо-ремісничому училищі Львівської області; Я. Лозинський, І. Токарук – ще й у педагогічному інституті ім. В. Стефаника на художньо-графічному факультеті.

Ярослава Лозинського представив бібліотекар Ярослав Лазорко:  працює в жанрах живопису, писанкарства, екслібрисів, витинанки, графіки, різблярства тощо. Був учасником багатьох районних та обласних виставок, мав чотири персональні виставки в м. Надвірна. У 2002 р. здобув звання лауреата районної премії ім.. Н. Попович в номінації «образотворче і народне мистецтво». В 2004 р. був визнаний людиною року в номінації «народна творчість» в м. Надвірна. Займався ілюстрацією книг М. Дзюби, В. Равлюка, Я. Гайдаша, Р. Бенюка, В. Андрушка. В даний час працює вчителем образотворчого мистецтва в рідному селі Верхній Майдан.

Бібліограф Тетяна Гавриленко відзначила, що у творчому доробку Дмитра Угринюка переважають полотна на сакральну тему. Намалював також біля 20-ти портретів, любить творити пейзажні картини, виготовляє іконостаси, розписав 15 каплиць. Д. Ггринюк працює художником-оформлювачем у районному будинку культури, у 2011 р. здобув звання лауреата районної премії ім.. Н. Попович.

Завідувач відділу обслуговування Надія Мартинюк представила художника-оформлювача ЦРБ Івана Токарука, який не тільки забезпечує наочне оформлення бібліотек району, але й є добрим майстром по виготовленню іконостасів для храмів.

Художники розповідали про себе, свою творчість, відповідали на запитання, отримали в подарунок від бібліотеки буклети. Інженер-програміст Р. Заник підготував і продемонстрував слайд-шоу по творчості гостей.

Присутні відкрили для себе заново цих художників як талановитих творчих особистостей.

1 061 1 031 1 034

1 038 1 039 1 041

1 043 1 046 1 051

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.