Вернісаж літературний

005«Дні, коли на світ приходять титани нації, пломенять в історії людства віщими знаками живого вогню. І цей вогонь сяятиме в небесах та на землі, поки світ і сонце»,- пише Ярема Гоян в своїй книзі «Воскреснемо». До таких титанів нації він зараховує, передусім, Тараса Шевченка. І продовжує: «Стоїмо перед Шевченком, як перед совістю народу. Стоїмо перед ясновидим зором Пророка, який у важку годину недуги лицарством мужа добуває із серця зоряне слово і посилає зі своєї молодості в прийдешнє «Заповіт» для нації:

І мене в сім’ї великій,
В сім’ї вольній, новій
Не забудьте пом’янути
Незлим, тихим словом.

Ми на порозі 200-річчя від дня народження великого укранця, титана нації, великого поета. Саме час згадувати, пошанувати, пом»янути.  17 грудня в приміщенні міської бібліотеки для юнацтва відбувся вернісаж літературний «Бистрінь» у вінок Кобзареві». Літстудійці Галина Христан, Мирослава Гордєєва-Мельник, Роман Бенюк, Антон Любецький, Оксана Андрухович, Олександра Сорохманюк, Олександр Букатюк, Ярослав Гайдаш, Марія Єрмакович  висловлювали своє бачення і розуміння феномену Шевченка, відзначали, що до нього треба йти все своє життя, до нього треба доростати духом, його творчість стосується кожного українця, бо він – геній, його слова – стріли, які піднімають свідомість, будять совість, піднімають дух. У кожного із студійців є твори, присвячені Т. Шевченку. Г. Христан прочитала новелу «Перше знайомство», М. Гордєєва-Мельник – поему «Політ над Тарасовими шляхами», всі інші – поезії, присвячені Кобзарю. Присутні в залі учні Уляна Андрійович та Андрій Головчук декламували вірші Т. Шевченка, за що отримали в подарунок книгу Г. Христан «Вірність» з дарчим підписом від авторки. Дійство доповнювало слайд-шоу, яке демонстрував інженер-програміст Р. Заник.

«Станемо перед Шевченком серце до серця. Станемо, як перед власною совістю, і хай нам з небосяжного чола жертовною любов’ю до України освітить наше воскресіння і прийдешні многі літа пророцтво Поета» (Я. Гоян).

 

nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.