Відеогодина

images24 січня було проведено відеогодину «Станіслав Людкевич – видатний український композитор», присвячену 135-річчю від дня народження композитора. Про життя і творчість видатного українського композитора, диригента, музикознавця, фольклориста, педагога та суспільного діяча, одиного з найбільш вагомих діячів Західної України початку ХХ ст. розповіла Наталя Берчак.

Народився на Західній Україні – в місті Ярославі (нині входить до складу Польщі). Йому судилося прожити цікаве та довге життя – композитор дожив до свого 100-річного ювілею, – сповнене плідною творчою діяльністю. Станіслав Людкевич виступав своєрідним каталізатором духовного життя Галичини.

Багаторічна праця митця була відзначена високими нагородами: 1964р. – лауреат Шевченківської державної премії за твори “Кавказ” та “Заповіт” на слова Т.Шевченка; 1969р. – народний артист Радянського Союзу; 1979р. – Герой Соціалістичної праці.

Майже все життя композитора буде пов’язане зі Львовом та його найбільшим осередком духовного та культурного життя – Вищим Музичним Інститутом ім. М.Лисенка. Людкевич – один із його засновників і викладачів; з 1908-1914 р. – його директор; напротязі 1919-1939р. – викладач теоретичних курсів; а у 1939-1972р. – професор, завкафедрою теорії та композиції Львівської консерваторії (теперішньої Львівської музичної Академії). Окрім творчості Людкевич багато сил віддав редагуванню творів своїх попередників, виданню навчальних посібників.

Похований Людкевич у Львові на Личаківському кладовищі.

Присутніми було прослухано вокально – симфонічні твори  «Заповіт», «Кавказ» на сл. Т.Г. Шевченка.

 010 018 008

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.